"Czerwona strzała" spadła na pole, potem do rzeki

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • "Czerwona strzała" spadła na pole, potem do rzeki

  Maszyna należąca do zespołu akrobacyjnego "Red Arrows" uległa katastrofie po pokazach lotniczych w Wielkiej Brytanii. Z nieznanych przyczyn maszyna spadła na pole, "odbiła się od ziemi" i wpadła do rzeki. Nie ma informacji o losie pilota.
  Do wypadku doszło niedaleko międzynarodowego lotniska w Bournemouth na południu Anglii. Do pokazu akrobacji wystartował pełen skład zespołu "Red Arrows", czyli dziewięć maszyn Hawk. Po wykonaniu serii ewolucji nad obszarem pokazów, wszystkie maszyny odleciały w kierunku lotniska, ale wylądowało tylko osiem.

  Dziewiąta maszyna prawdopodobnie uległa awarii. - Usłyszałem głośny i narastający dźwięk. Po chwili nadleciał samolot, mknący z dużą prędkością około 15 metrów nad polami - mówi Shaun Spencer-Perkins, świadek upadku maszyny. - Uderzył w ziemię, odbił się i wpadł do rzeki - dodaje. Świadkowie wydarzenia mieli ruszyć biegiem w kierunku maszyny, ale mężczyzna nie powiedział już, czy znaleziono w niej pilota. Na miejsce wypadku przyleciały dwa śmigłowce i przyjechały wozy ratownicze.

  Resort obrony poinformował, że wie o tym incydencie i prowadzi śledztwo, ale nie ujawnił żadnych szczegółów.

  Zespół "Red Arrows" jest jednym z najlepszych na świecie. W jego skład wchodzą najlepsi piloci myśliwców RAF. Grupa słynie z niezwykłych pokazów akrobacji wykonywanych przez dziewięć maszyn Hawk, które zostawiają za sobą biało-niebiesko-czerwone dymy. Od 1971 roku "Red Arrows" nie zanotowały śmiertelnego wypadku. Ostatni wypadek miał miejsce w marcu 2010 roku, gdy dwa samoloty zderzyły się podczas treningu na Krecie i rozbiły się. Piloci katapultowali się i wyszli bez szwanku.


  Crosswin
  d

 • #2
  Film:
  http://www.youtube.com/watch?v=GXuXMLH6ltw

  Miejsce upadku:
  http://www.thesun.co.uk/sol/homepage...-RSS&ATTR=News

  (Nie mogę już edytować, prośba o połączenie postów.)

  Pilot strzelił się tuż przed upadkiem samolotu, ale (o ile to wiarygodne źródło informacji) jest ciężko ranny. Wyciągnięto go z wody.

  src:
  http://www.mirror.co.uk/news/top-sto...5875-23358997/
  Ostatnio edytowany przez jackowlew; [ARG:4 UNDEFINED].
  Moje fruwajki: http://majjki.digart.pl/digarty/

  Komentarz


  • #3
   Relacja na DailyMail:

   http://www.dailymail.co.uk/news/arti...-Festival.html

   Wg niej - z tego co zrozumiałem - nie ma potwierdzenia, czy pilot zdążył się katapultować. Relacje świadków mówią - że jeden ze spacerowiczów skoczył do rzeki w celu uratowania pilota - jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, inny aby zwrócić uwagę śmigłowca ratowniczego - zaczął wymachiwać zdjętym pomarańczowym płaszczem syna i czerwoną bluzą żony.

   EDIT: wg BBC - pilot nie przeżył [*]

   http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-14602900
   Ostatnio edytowany przez Nomad_FH; [ARG:4 UNDEFINED].

   Komentarz


   • #4
    A na Lotniczej Polsce piszą że pilot zginął...

    Wypadek Red Arrows. Pilot zginął

    Samolot zespołu akrobacyjnego RAF Red Arrows rozbił się w pobliżu lotniska w Bournemouth w południowej Anglii. Pilot zginął. Szczegóły zdarzenia nie są znane. Według brytyjskich mediów, szczątki samolotu po zderzeniu z ziemią wpadły do pobliskiej rzeki.

    Zespół akrobacyjny Red Arrows w składzie dziewięciu samolotów Hawk uczestniczył w Bournemouth Air Festival w hrabstwie Dorset nad kanałem La Manche. Jak podały brytyjskie media, w sobotę wczesnym popołudniem jeden z samolotów zespołu rozbił się w pobliżu lotniska w Bournemouth. Do wypadku doszło po zakończeniu pokazu. Brytyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że zdarzenie miało miejsce, nie podając jednak żadnych szczegółów.

    Wieczorem jednak organizatorzy festiwalu przekazali potwierdzoną przez resort obrony informację o śmierci pilota, porucznika Jona Egginga (Red 4). Miał 33 lata, przed wstąpieniem do zespołu Red Arrows latał na Harrierach GR9. Był pilotem instruktorem. Służbę w RAF rozpoczął w 2000 roku. Z lotnictwem związany był od dzieciństwa za sprawą ojca, pilota liniowego.

    Według mediów, powołujących się na uczestników pokazu, którzy widzieli wypadek, samolot zderzył się z ziemią, jego szczątki wpadły do rzeki. Pilot katapultował się i również wpadł do wody. Z pomocą pospieszyli mu świadkowie zdarzenia, którzy mieli wydobyć go na brzeg. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze, w tym dwa śmigłowce.

    Po wypadku na krótko zostało zamknięte lotnisko w Bournemouth. Festiwal jest kontynuowany zgodnie z planem.

    Do ostatniego wypadku zespołu Red Arrows doszło w marcu 2010 roku na Krecie. Po zderzeniu dwóch samolotów w powietrzu, jeden z nich rozbił się na wojskowym lotnisku w bazie Kastelli
    Ostatnio edytowany przez Sebastian Szatyłowicz; [ARG:4 UNDEFINED].
    Moje Airplane-Pictures

    Komentarz


    • #5
     BBC też podało że pilot zginął (niestety)
     An RAF Red Arrows pilot has died when his plane crashed following a display at the Bournemouth Air Festival in Dorset
     http://www.bbc.co.uk/news/uk-england...ce=twitterfeed

     Komentarz


     • #6
      To Ostrawa może mieć pozamiatane RA...
      Blue Sky...
      Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
      Album Spotter.pl
      www.gryniek.pl
      www.jetphotos.net

      Komentarz


      • #7
       I to wszystko w ostatnim elemencie pokazu przed lądowaniem... Straszna szkoda...

       Komentarz


       • #8
        Do czasu wyjaśnienia okoliczności wypadku wstrzymano działalność zespołu RA.
        Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
        Album Spotter.pl
        www.gryniek.pl
        www.jetphotos.net

        Komentarz


        • #9
         http://news.sky.com/home/uk-news/article/16053735
         Pozdrawiam
         Adam

         Komentarz

         Pracuję...
         X