F-35 w Europie

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • F-35 w Europie

  Aż dziwne że nikt na spotterskim forum Spotter.pl nie zamieścił tej informacji.

  Amerykanie rozmieścili w brytyjskiej bazie Lakenheath myśliwce F-35A. Maszyny wezmą udział w ćwiczeniach, mających na celu przygotowanie do działań w europejskim środowisku operacyjnym. Będą czasowo rozlokowywane w różnych państwach NATO.

  Amerykanie podkreślają, że rozmieszczenie F-35A w Europie jest następstwem osiągnięcia przez te samoloty wstępnej gotowości operacyjnej, co miało miejsce w ubiegłym roku. Od 2020 należące do USAF myśliwce F-35A będą na stałe stacjonować w Lakenheath, gdzie obecnie bazuje eskadra myśliwskich F-15C/D i dwie eskadry wielozadaniowych F-15E Strike Eagle.

  W komunikacie USAF podkreśla się, że F-35A, które przyleciały do Lakenheath będą czasowo rozlokowywane w różnych państwach NATO. To pozwoli na przećwiczenie współdziałania z sojusznikami, z wykorzystaniem szerokiego zakresu systemów uzbrojenia powietrze-powietrze i powietrze-ziemia oraz środków wykrywania i śledzenia celów znajdujących się na wyposażeniu myśliwców V generacji.

  Myśliwce, należące do 388 Skrzydła Myśliwskiego USAF oraz 419 Skrzydła Myśliwskiego Rezerwy USAF (obie jednostki stacjonują w bazie Hill w stanie Utah) wykonały lot transatlantycki, podczas którego były wspierane przez tankowce powietrzne z czterech różnych baz. Z kolei transportowe C-17 i C-5 przeniosły do Europy personel i wyposażenie dodatkowe.

  Rozmieszczenie myśliwców F-35A odbywa się w ramach środków wzmocnienia obecności sił zbrojnych USA w Europie (European Reassurance Initiative). W latach 2015 i 2016 do Europy (w tym także do bazy w Łasku) przerzucano niewielką liczbę F-22A Raptor, również należących do V generacji.

  http://www.defence24.pl/580235,amery...lkiej-brytanii
  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=22071
  Pozdrawiam
  Adam
Pracuję...
X