Ognisty Ptak

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Ognisty Ptak

  Ognisty Ptak (Firebird) to jeden z ostatnich samolotów powstałych pod konstrukcyjnym nadzorem legendarnego Burt'a Rutan'a, który przeszedł na dobrze zasłużoną emeryturę miesiąc temu.
  W ubiegły poniedziałek (9 maja 2011) Northrop Grumman, który nabył Scaled Composites od Rutan'a kilka lat temu, zaprezentował po raz pierwszy ten "szpiegowski" samolot "nowej generacji".
  Unosząc się na skrzydłach o rozpiętości 20 metrów Ognisty Ptak może podglądać nas z wysokości 30,000 stóp (9100m) przez 40 godzin, latając z ludzkim pilotem bądź bez niego ze średnią szybkością 200 węzłów (360km/godzinę)....

  Już wkrótce (23 maja - 3 czerwca) Ognisty Ptak weźmie udział w manewrach wojskowych w Arizonie (Empire Challenge 2011) i jego twórcy maja nadzieje, ze spodoba on się tam panom w mundurach (samolot zaprojektowano i wyprodukowano bez finansowego wsparcia ze źródeł rządowych).

  http://www.avweb.com/avwebflash/news..._204625-1.html
  Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].

 • #2
  Firma Northrop już wcześniej korzystała z doświadczenia konstrukcyjnego Burt'a Rutan'a miedzy innymi przy budowie X-47
  Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
  Pozdrawiam
  Jacek

  Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

  Komentarz


  • #3
   Samolot szpiegowski

   Został okrzyknięty przyszłości samolot szpiegowski. N wywiadu, nadzoru i samoloty zwiadowcze, które mogą być pokonywana albo robota lub z pilotem na pokładzie został zaprezentowany wczoraj.
   Firebird pozwolą amerykańskiej armii jednocześnie zebrać w czasie rzeczywistym wideo high-definition, widok obrazów w podczerwieni, radar wykorzystania i podsłuchiwania komunikacji, twierdzi.
   To niewiarygodne, że ma interfejs jak Memory Stick, który można podłączyć do komputera bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

   Pomiar 34ft długości i 9.7ft wysoki, bliźniacze bielik samolot może osiągnąć maksymalną wysokość 30000 stóp i ma maksymalny czas lotu od 24 do 40 godzin, w zależności od konfiguracji. Jego rozpiętość jest 65ft i ma pchnął-śruba w tylnej części jego kadłuba.
   Firebird, który pełnił swój pierwszy lot w lutym 2010 roku, został zaprojektowany i zbudowany w pustyni Mojave w Kalifornii przez Scaled Composites i odsłonięto wczoraj przez amerykańskie aero obrony firma Northrop Grumman. Samolot został zaprojektowany z pewnością cięć wydatków obronnych USA na uwadze.

   "Firebird adresy przyszłości ograniczeń budżetowych poprzez połączenie z naszą najlepszą i bezzałogowych systemów pilotażowych," powiedział Paul Meyer, rzecznik Northrop Grumman.


   Rick Crooks, kierownik programu Firebird, określił je jako elastyczny system, który jest wyjątkowo przystępnej cenie, ze względu na szereg różnych misji, które można wykonać w jeden lot.
   Firma nie powiedział, ile to kosztuje opracowanie samolotu
   Firebird będzie można dowiedzieć się od 23 maja do 3 czerwca podczas Połączonych Sił Zbrojnych USA korzystanie mianem Imperium Challenge 2011.

   Ćwiczenie odbędzie się w Fort Huachuca w Arizonie i obejmują miejscach w USA i kilku innych krajach.


   Komentarz


   • #4
    http://www.forum.spotter.pl/ognisty-...107/index.html

    Przed rozpoczeciem nowego watku sprawdz, czy informacja przekazywana przez Ciebie nie pojawila sie na Forum w watkach juz rozpoczetych....
    Cheers, A

    Komentarz

    Pracuję...
    X