PPL zarobkowo?

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

Dragon

a orientujesz się ile to wynosi?
    ja chcę latać!!

Komentarz

oooj, to już nie do mnie pytanie

ale ktoś powinien wiedzieć

Crosswin
      d

Komentarz

Zamieszczone przez krzysiek187 Zobacz posta
        A ja mam takie pytanie,
        jeśli już uzyskam CPL i idę do lini lotniczych
        damy na to Ryan Air (mają tam tylko 737-800) i co dalej?

przecież po kursie nie mam uprawnień do latania na tym modelu więc pewnie pójdę na szkolenie i tu mam pytanie,
        czy na to szkolenie, doszkalanie muszę płacić?
        wiadomo każda linia inaczej ale jak to jest generalnie?

Po pierwsze z od egzaminu CPL do fotela liniowca daleka droga ponieważ musisz zrobic jeszcze kilka innych kursów oraz wylatac godziny min. 350 w tym 100 PIC, oraz zdac angielski w ULC. natomiast koszt TR zależy od tego na co chcesz sie certyfikowac, inaczej na e-jeta a inaczej na 777. Generalnie linie same pokrywają koszt szkolenia np. LOT albo LUFTHANSA, SKY EUROPE oraz AIR BERLIN które same szkola we własnych ośrodkach. dajmy na przykład że zaczynasz pracę w PLL LOT, wtedy firma ci pokryje koszty TR na E-170/175 i potraci ci z wypłaty zatem mając na karku kredyt za ATPL i reszte kwitów oraz porącenie TR pozostanie ci niewiele pieniędzy i tak kilka lat. Natomiast tanie linie wymagają już gotowego TR zdobytego w innych liniach, wyjątkiem jest WIZZAIR który szkoli w niemczech we FRA chyba.
        Umarły kroczysz wśród żywych ku gwiazdom, ku Valhalli, gdzie honor i chwała żyją wiecznie.

Komentarz

Dzięki wielkie za odp,

a co to są te godziny PIC?
          jeśli chodzi o angielski to zastanwaiam się też żeby jechać do US i tam robić kurs,
          i zdobyć licencję raczej europejską ale może to się zmienić i tam bym został.
          do teg jeszcze daleka droga, niestety.
          a TR juz szkolą linie (nie wszystkie),rozumiem.
          Dzięki raz jeszcze
          ja chcę latać!!

Komentarz

PIC- Pilot In Command pilot dowodzący(lecący) czyli nalot dowódczy
            Umarły kroczysz wśród żywych ku gwiazdom, ku Valhalli, gdzie honor i chwała żyją wiecznie.

Komentarz

Zamieszczone przez dragon Zobacz posta
              dziś słyszałam że Ryan robi TR na kosz szkolącego się
              No tu o Ryan Air moge wam co nieco powiedziec.To prawda co powiedziales dragon.TR Ryan robi na koszt szkolacego sie w Amsterdamie i kosztuje to 30tys euro.Wiem to z 1 reki bo bylem na rozmowach z Ryan Air.Potem nastepuje przeniesienie na Standstet i ukonczenie kursu tam.
              Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

Komentarz

Zamieszczone przez krzysiek187 Zobacz posta
                Dzięki wielkie za odp,

a co to są te godziny PIC?
                jeśli chodzi o angielski to zastanwaiam się też żeby jechać do US i tam robić kurs,
                i zdobyć licencję raczej europejską ale może to się zmienić i tam bym został.
                do teg jeszcze daleka droga, niestety.
                a TR juz szkolą linie (nie wszystkie),rozumiem.
                Dzięki raz jeszcze
                Co do tego co powiedziales to sprawa wyglada tak.
                Jesli pojedziesz do USA to angielski masz z glowy ale pozostaje ci potem kwestia konwersji przepisow (jesli wrocisz do EU i bedziesz chcial latac).Pozatym co do niektorych szkoly w USA....ahhh to strach sie wypowiadac.Nie wiem jak ci studenci uzyskali tam licencje(jaka kolwiek).They are crazy
                Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

Komentarz

dlatego przy transkrypcji licencji jest az tyle formalnsci a czasem nawet egzamin a co do angielskiego masz racje jednak w ULC bedziesz musial zdac egzamin wg ich wymagan
                  Ostatnio edytowany przez eurolot_popcorn; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

z tego co się otirnuję to są jakieś różne inne prawa i zawsze zdaje się egzamin.
                    podobnie jest z licencją australijską, też o tym myślałem żeby tam wyjechać i tam latać ale ponoć jest tam mniej pracy (konwersacja z australijskim pilotem, który przyjechał pracować do Europy)

wracając do Ryana to szkolą w Amsterdamie i Sztokholmie
                    ponoć ta amsterdamska jest lepsza ale nie dam sobie a to ręki uciąć.
                    A lotnisko pod Londynem nazywa się Stansted przez "D"

Czyli gdzie najlepiej uderzać po uzyskaniu CPL na UE papierach?
                    Do któej linii?
                    ja chcę latać!!

Komentarz

............czytaj to co sie pisze ze zrozumieniem... kilk postów niżej ci tłumacze ze z CPL zadna linia cie nie przyjmie. Musisz posiadac minimum ATPL frozen

Komentarz

i jeszcze jedno odnośnie nalotu.

Czy jak już będę miał PPL i czasami ze znajomymi polatamy gdzieś nad miastem, to ta godzina będzie się liczyć do mojego ogólnego nalotu?
                        jeśli tak to jak jest to liczone, w jaki sposób mam to odnotowane że latałem?

i jeszcze jedno,
                        jaka wada wzroku jest dopuszczalna aby przejść badania lotnicze na pilota samolotów pasażerskich?
                        ja chcę latać!!

Komentarz

z wadą to jakoś jest +/-3 na wstępnych...

Crosswin
                          d

Komentarz

na wstępnych?
                            a później?
                            ja chcę latać!!

Komentarz

z PPL nie możesz zarabiać, jedynie mozesz sobie odliczać koszty za samolot
                              pzdr.
                              www.swat-airfoto.com

Komentarz

Są na to specjalne kursy oczywiście, ja robiłem kurs na samoloty ultralekkie co prawda już dłuższy czas temu, ale latam zarobkowo i nikt nie ma z tym problemu. Wystarczy znaleźć dobrą szkołę, co wytłumaczy co i jak
                                PlanePoland oferuje szkolenia pilotów samolotowych, wynajem samolotów najlepiej dostosowanych do potrzeb i możliwości klienta oraz sprzedaż samolotów nowych i używanych.

Komentarz

Pracuję...
                                X