Wywiad z Arturem Kielakiem

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Wywiad z Arturem Kielakiem

Wywiad z Arturem Kielakiem

Artur Kielak nie jest "jednym z najbardziej utytułowanych polskich pilotów akrobacyjnych".
    Spokojnie można powiedzieć, że jest obecnie najlepszym pilotem akrobacyjnym w PL, ale jeśli o tytuły - posiada ich niewiele.
    Ostatnio edytowany przez olenka; [ARG:4 UNDEFINED].
    Pozdrawiam
    Jolka

Komentarz

I ma chyba najnudniejszy pokaz jaki można sobie wyobrazić, moim zdaniem.
      Ostatnio edytowany przez Xon; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: "IMO"
      ---
      http://xon.787dreamliner.info

Komentarz

Zamieszczone przez Xon Zobacz posta
        A kiedy go widziałeś jeśli można spytać?
        Look into my eyes, you will see who I am
        My name is Lucifer, please take my hand

Komentarz

Zamieszczone przez wally Zobacz posta
          A kiedy go widziałeś jeśli można spytać?
          Ostatnio w Mińsku Mazowieckim
          ---

Komentarz

Zamieszczone przez Xon Zobacz posta
            to może zacznijmy od tego kogo pokazy oglądałeś (myślę tu o pilotach akrobacyjnych unlimited) żeby oceniać?
            Pozdrawiam
            Jolka

Komentarz

Zoltan Veres, Jurgis Kairys, Marek Choim, Svetlana Kapanina, program każdej z tych osób jest o wiele ciekawszy. Coż widać takiego freestyle nie rozumiem. Dlatego napisałem moim zdaniem, ale rozmawiając z wieloma osobami wiem że nie jest to tylko moja opinia. Dla mnie to największy WTF ostatnich miesięcy ten zachwyt.
              ---

Komentarz

Weź tylko pod uwagę, że Kielak jest o 10 lat młodszy od najmłodszej w tym towarzystwie Kapaniny. Poza tym to jego pierwszy pełny sezon na Steinbachu. Obserwując go w tym roku dwukrotnie i mając w pamięci i na taśmie jego występ z Radomia 2011 nie da się nie zauważyć niesamowitego postępu. Tak więc nie jest moim zdaniem źle, a będzie na pewno jeszcze lepiej, a to, że nie wytrzymuje porównania z takimi tuzami akrobacji? Sam fakt, że jest z nimi porównywany jest dużą nobilitacją...
                Look into my eyes, you will see who I am
                My name is Lucifer, please take my hand

Komentarz

Ja oceniam aktualną sytuacje i są to moje subiektywne wrażenia, będące sumą programu, typu maszyny, malowania itd.
                  ---

Komentarz

To ja też się podzielę wrażeniami.

Pierwszy raz widziałem P.Kielaka na Extrze w 2012 w Michałkowie. Latał dynamicznie, agresywnie, wielu było zachwyconych. W tym roku na nowym Sbachu warto wspomnieć o Pradzie na freestyle challenge. Byłem , widziałem, zapraszam do artykułu Jacka Waszczuka: http://spotter.pl/index.php/pl/Impre..._2013,211.html

Kielak dużo lata, dużo trenuje na nowej maszynie, zalicza wiele imprez krajowych, mierzy się z najlepszymi.
                    To pretendent do grona najciekawszych pilotów akrobacyjnych w kraju. Zachęcam wszystkich by zwracać na niego uwagę.
                    Młody wiek da się rozpoznać w stylu latania.
                    Galeria lotnicza Marcin Szpak - airplane-pictures.net
                    Member of The International Society for Aviation Photography

sigpic

Komentarz

Zamieszczone przez Szpak Zobacz posta
                      ...
                      Kielak dużo lata, dużo trenuje na nowej maszynie, zalicza wiele imprez krajowych, mierzy się z najlepszymi.
                      To pretendent do grona najciekawszych pilotów akrobacyjnych w kraju. Zachęcam wszystkich by zwracać na niego uwagę.
                      Młody wiek da się rozpoznać w stylu latania.
                      Najważniejsze aby w tym wszystkim nie zabrakło głowy. Ma szansę na bycie najlepszym? Lata w klasie unlimited. Może zmierzy się na Mistrzostwach kraju?
                      Pożyjemy zobaczymy.
                      Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
                      Album Spotter.pl
                      www.gryniek.pl
                      www.jetphotos.net

Komentarz

Zamieszczone przez Gryniek Zobacz posta
                        Najważniejsze aby w tym wszystkim nie zabrakło głowy. Ma szansę na bycie najlepszym? Lata w klasie unlimited. Może zmierzy się na Mistrzostwach kraju?
                        Pożyjemy zobaczymy.
                        W PL nie ma Mistrzostw w klasie unlimited, bo nie ma wystarczającej liczby pilotow, ktorzy byliby w stanie poleciec programy unlimited.
                        Pozdrawiam
                        Jolka

Komentarz

Zamieszczone przez olenka Zobacz posta
                          W PL nie ma Mistrzostw w klasie unlimited, bo nie ma wystarczającej liczby pilotow, ktorzy byliby w stanie poleciec programy unlimited.
                          A kto mu broni zapisać się do klasy nie unlimited? Latanie na krawędzi niczym nie sprawdzisz poza widowiskowymi zawodami na czas pomiędzy pylonami.
                          Poprawność wykonywanych figur, kolejność, styl,... ale wśród innych latających weryfikuje poziom umiejętności. Nie piszę, że Kielak ich nie ma bo ma. Ale dla sportu mógłby pokazać. Wchłonąć go nie wchłoną, bo jest indywidualistą.
                          Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
                          Album Spotter.pl
                          www.gryniek.pl
                          www.jetphotos.net

Komentarz

Zamieszczone przez Gryniek Zobacz posta
                            A kto mu broni zapisać się do klasy nie unlimited? Latanie na krawędzi niczym nie sprawdzisz poza widowiskowymi zawodami na czas pomiędzy pylonami.
                            Poprawność wykonywanych figur, kolejność, styl,... ale wśród innych latających weryfikuje poziom umiejętności. Nie piszę, że Kielak ich nie ma bo ma. Ale dla sportu mógłby pokazać. Wchłonąć go nie wchłoną, bo jest indywidualistą.
                            Kielak jest już w tej kategorii od ubiegłego roku tj. od Mistrzostw Europy w Unlimited gdzie mimo, że był na szarym końcu poleciał ponad 65%. Dlatego zgodnie z regulaminem FAI nie może już latać w Advanced.

Poza tym nie rozróżniliśmy latania zawodniczego z lataniem pokazowym, które są zupełnie innym lataniem.
                            Pozdrawiam
                            Jolka

Komentarz

Zamieszczone przez olenka Zobacz posta
                              Poza tym nie rozróżniliśmy latania zawodniczego z lataniem pokazowym, które są zupełnie innym lataniem.
                              To jedno, a druga nawet chyba ważniejsza sprawa, to rozróznienie kwestii związanych tylko z lataniem pokazowym... bo na przykład co z tego ze program jest teoretycznie ciekawy i atrakcyjny... dym, mnostwo fajnych ewolucji i tak dalej... jak z drugiej strony ze wzgledu na przepisy i ograniczenia z punktu widzenia widza na pokazach latany jest gdzies tam "w stratosferze"...

I wtedy chocby gosc w samolocie robil cuda na kiju... no to pokaz w pewnym snsie "szalu nie zrobi"... i nie pisze tego tylko w kontekscie Artura Kielaka, ale
                              ogolnie w kwestii oceny jak cos/ktos lata.

Bo technika to jedno, ale 'wow factor' to drugie.

A jeszcze osobna sprawa to przelozenie tego na zdjecia, bo czasem sredni pokaz przy sprzyjajacych warunkach da lepsze efekty na zdjeciach, niz super pokaz w nie do konca sprzyjajacych fotografii warunkach.
                              www.kichu.pl

Komentarz

Pracuję...
                              X