Krzesiny, 26.06.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Krzesiny, 26.06.

Cytat z:
    http://www.31blot.com/aktualnosci.html

"Sceptycy zapowiedzieli, że na Krzesinach nie będzie wielkich pokazów lotniczych. Jak bardzo się mylili widać już po pierwszych odzewach internautów zamieszczanych m.in. na naszej stronie internetowej.
    Miło nam powiadomić, że z okazji święta 31. Bazy Lotniczej obchodzonego w czerwcu tego roku odbędzie się Festyn Lotniczy z udziałem znamienitego zespołu akrobacyjnego Sił Powietrznych USA "Thunderbirds".
    Gościliśmy już Ptaki Burzy w Polsce w 1991 roku, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali w dęblińskiej "Szkole Orląt" zyskując olbrzymi aplauz publiczności. Napięty program pokazów i rzadkie wizyty w Europie amerykańskich grup pilotażowych sprawiają, że na ich pokazach zjawiają się olbrzymie rzesze fanów lotnictwa.
    Nie tylko mamy nadzieję, ale jesteśmy wręcz pewni, że podczas demonstracji wielkiego spektaklu na niebie w dniu 26 czerwca tego roku na lotnisku 31. Bazy Lotniczej Poznań-Krzesiny pojawią się dziesiątki tysięcy widzów chcących obejrzeć maestrię lotniczej akrobacji na samolotach F-16. Takich samych maszyn z biało-czerwonymi szachownicami, na których już dziś latają polscy piloci.
    Już dziś rozpoczynamy przygotowania do tego wydarzenia. "

Pozdrawiam
    tomek
    Pozdrawiam
    tomek

No Jasne we Wtorek jak nic cala POLSKA zwolni się z pracy i pojedzie na pokazy organizowane w środku tygodnia

BRAWO
    Sekta różowego arbuza

O lotnictwie i nie tylko - http://www.boaedon.pl
    Promując akrobację - http://kolumber.pl/g/76769-Szlakiem%...ji%20lotniczej[/b]

Komentarz

ja też coś dam
      "Słynny zespół akrobacyjny amerykańskich sił powietrznych wystąpi w Krzesinach
      Thunderbirds to absolutna światowa czołówka w akrobacjach lotniczych. Zespół powstał 54 lata temu w bazie lotniczej w Luke w Arizonie i od tego czasu wystąpił w ponad 4 tys. pokazów lotniczych na całym świecie. Od ponad 20 lat piloci Thunderbirds latają na samolotach F-16, które od niedawna służą także naszym pilotom w Krzesinach.

Już za kilka miesięcy grupę zobaczymy w Poznaniu. Na jej oficjalnej stronie internetowej w kalendarzu występów pod datą 26 czerwca znajdują się już Krzesiny. Tego dnia 31 Baza Lotnicza będzie obchodzić swoje święto, podczas którego zorganizuje piknik lotniczy. - To dla nas wielkie przedsięwzięcie, które traktujemy jako przymiarkę do organizacji w Poznaniu Air Show, o co ciągle zabiegamy - mówi Sławomir Orłowski, rzecznik bazy.

Do Krzesin przyleci osiem amerykańskich F-16. Sześć maszyn prezentuje akrobacje, dwie pozostałe to rezerwa. - Pokazy potrwają dwa razy po 45 minut z dwu, lub trzygodzinną przerwą, w trakcie której planujemy inne atrakcje dla poznaniaków - ujawnia Orłowski. W grę wchodzą m.in. pokazy polskich zespołów akrobacyjnych.

W Krzesinach już rozpoczęły się przygotowania do czerwcowego pikniku. W drugiej połowie stycznia Amerykanie przylecą tam bowiem na rozpoznanie. Potem do ostrej pracy zabierze się dowództwo naszych sił powietrznych, bo w przypadku tak dużej imprezy konieczne są uzgodnienia na najwyższym wojskowym szczeblu.

Thunderbirds niezbyt często występują w Europie. W tym roku zamierzają się pojawić na Starym Kontynencie tylko osiem razy (m.in. we Francji, Rumunii i Bułgarii). W Polsce byli dotąd tylko raz - w 1991 r. Swoje umiejętności prezentowali wówczas w dęblińskiej "Szkole Orląt"."

Dodam tylko, że na pewno pojade na te pokazy lotnicze, przy okazji bede testowac nowy sprzet ktory mam nabyć na począdku czerwca
      Pozdrawiam

Komentarz

Widziałem ich dwa razy i z chęcią zobaczę trzeci raz. Mam nadzieję, tylko, że nie wypadnie mi 26 żaden egzamin, bo mam akurat wtedy sesję.

A tu mała próbka by me

Komentarz

Ładnie lecą.
          Tylko czy w Polsce uda się sfocić ich w pełnej okazałości. Czy będą dobre miejsca do focenia Bo jako sardynka w tłumie to ma się nikłe szanse.
          Pozdrawiam
          CZ@rek

Flying is a great way of life for men who want to feel like boys, but not for men who still are.

Komentarz

To fakt, w Polsce zapewne będzie słabiej. Dużo słabiej. Myślę, że o "Sneak pass" można zapomnieć, poza tym pewnie będą latali dalej od publiczności.

Komentarz

Zamieszczone przez Dragonslayer
              poza tym pewnie będą latali dalej od publiczności
              To może wypadałoby znaleźć coś po drugiej stronie lotniska.
              Pozdrawiam
              CZ@rek

Flying is a great way of life for men who want to feel like boys, but not for men who still are.

Komentarz

A da radę dogadać się z organizatorami?

Komentarz

A da radę dogadać się z organizatorami?

Jak się nie spróbuje to nie będzie wiadomo.
                  Pozdrawiam
                  CZ@rek

Komentarz

Zamieszczone przez CZ@rek
                    poza tym pewnie będą latali dalej od publiczności
                    To może wypadałoby znaleźć coś po drugiej stronie lotniska.
                    Druga strona lotniska odpada, las na całej długości.
                    Jeśli ktoś ma długie tele to dobrym rozwiązaniem może być wał ziemny przy starej płycie postojowej( w połowie długości pasa ), tak z 5 m wysokości oddalony jakieś 100 m. od pasa .

A tak poza tym, to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

Marcin

Komentarz

Witam, chyba sie znamy z innego forum i z CIAF2006

wracajac do tematu to faktycznie trzeba sie zastanowic nad sprawa "dobrego" miejsca jezeli zostanie tylko opcja "sardynki" to trzeba by byc jak najwczesniej... (i zabrac drabine )
                      www.qna.neostrada.pl
                      Najprzyjemniejsza pozycja.................. HOTAS + stopy na orczyku

Komentarz

Zamieszczone przez martin
                        Druga strona lotniska odpada, las na całej długości.
                        Poza tym druga strona lotniska jest pod słońce. Lepiej chyba będzie zjawić się dość wcześnie, aby zająć stałe miejsce przy barierkach (są zwykle całkiem blisko pasa) albo na nasypie, zależnie jaki kto ma sprzęt i czy chce tylko patrzeć, czy fotografować. Plus jeszcze i taki, że z reguły w godzinach porannych, na sam start imprezy, nie ma żadnych kłopotów z dojazdem na Krzesiny, korkuje się dopiero nieco później.

A dzień, dwa wcześniej będzie chyba warto na podejście - na lądowania i na próby...
                        Spotter's Corner

Komentarz

To ja prosze o dopisanie do grupy na nasypie 8)

Komentarz

Hej

My pewnie raczej pod barierki się udamy, aby łapać także kołowania.
                            Spotter's Corner

Komentarz

Ja bym na sardynke się nie pisał. Ale jeśli tylko to pozostanie to cóż. Biorę co jest.
                              Najgorsze, że w takim tłumie ciężko operować przy srzęcie - mam na myśli wszelkie zmiany, a i oczy trzeba mieć nawat i z tyłu (żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie).
                              Pozdrawiam
                              CZ@rek

Komentarz

Pracuję...
                              X