Piknik Lotniczy w Płocku

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Piknik Lotniczy w Płocku

Urodziny lotniska i Aeroklubu odbędą się w sobotę, 29 września. Start - godz. 10. W programie: akrobacje samolotowe i szybowcowe, skoki spadochronowe, loty balonów, mikrolotów i motolotni. A do tego wystawy, kiermasze, premiera albumu "Płockie skrzydła", plener i koncerty. Zaprezentuje się oczywiście "cała stajnia" Aeroklubu.

Zamiast tortu będzie grochówka wojskowa i poczęstunek grillowy. Modelarze pokażą rakiety kosmiczne i makiety zdalnie sterowane. W konkursach i loterii każdy będzie mógł wygrać lot widokowy nad miastem!

Zapierające dech akrobacje wykonają gwiazdy pikniku - samolot Extra-300 i szybowiec polskiej konstrukcji Fox, za sterami którego zasiądzie wicemistrz kraju Stanisław Makula. Jego repertuar figur jest bogaty. Można kręcić beczki (szybowiec obraca się dokoła własnej osi), pętle (wznosi się, a potem opada, tak że w powietrzu zakreśla okrąg), przewroty (najpierw wznosi się, potem obraca o 180 stopni i opada), korkociągi, ósemki. Równie atrakcyjnie zapowiada się popis samolotu stworzonego przez niemieckiego pilota Waltera Extra specjalnie do akrobacji - Extra-300 - którym można np. wykonać płaski korkociąg, kiedy samolot spada, obracając się wokół własnej osi. - Szybkość wykonywania przez niego obrotów w powietrzu jest czymś niesamowitym - podkreślają piloci.

Źródło: Gazeta Wyborcza Płock

http://www.plock24.pl/fusion/readadv...p?advert_id=73
    Mało jest na ten temat informacji. Nawet aeroklub nie reklamuje swojego pikniku na oficjalnej stronie

Zamieszczone przez MaciekJ Zobacz posta
    Mało jest na ten temat informacji. Nawet aeroklub nie reklamuje swojego pikniku na oficjalnej stronie
    Szczerze mówiąc, nie po raz pierwszy spotykam się z taka sytuacją, że nie piszą. Ale nie rozumie, przecież byłaby to największa promocja, wielu ludzi z resztą szuka informacji właśnie w internecie. A tu nic.

Swoją drogą ciekawy festyn się zapowiada.
    Pozdrawiam, Mateusz.

Komentarz

hm....jak mi coś nie wyskoczy, to zamierzam byc (klawiatura mi padla)
      Pozdrawiam Andrzej (TSN)
      nie tylko samoloty :http://www.photoblog.pl/andrzejsitko/profil

Komentarz

Ja będę na 100% W końcu parę przystanków od domu. Ale niestety nie mogę być od początku

Komentarz

Pracuję...
        X