Piknik Lotniczy w Płocku

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Piknik Lotniczy w Płocku

  Urodziny lotniska i Aeroklubu odbędą się w sobotę, 29 września. Start - godz. 10. W programie: akrobacje samolotowe i szybowcowe, skoki spadochronowe, loty balonów, mikrolotów i motolotni. A do tego wystawy, kiermasze, premiera albumu "Płockie skrzydła", plener i koncerty. Zaprezentuje się oczywiście "cała stajnia" Aeroklubu.

  Zamiast tortu będzie grochówka wojskowa i poczęstunek grillowy. Modelarze pokażą rakiety kosmiczne i makiety zdalnie sterowane. W konkursach i loterii każdy będzie mógł wygrać lot widokowy nad miastem!

  Zapierające dech akrobacje wykonają gwiazdy pikniku - samolot Extra-300 i szybowiec polskiej konstrukcji Fox, za sterami którego zasiądzie wicemistrz kraju Stanisław Makula. Jego repertuar figur jest bogaty. Można kręcić beczki (szybowiec obraca się dokoła własnej osi), pętle (wznosi się, a potem opada, tak że w powietrzu zakreśla okrąg), przewroty (najpierw wznosi się, potem obraca o 180 stopni i opada), korkociągi, ósemki. Równie atrakcyjnie zapowiada się popis samolotu stworzonego przez niemieckiego pilota Waltera Extra specjalnie do akrobacji - Extra-300 - którym można np. wykonać płaski korkociąg, kiedy samolot spada, obracając się wokół własnej osi. - Szybkość wykonywania przez niego obrotów w powietrzu jest czymś niesamowitym - podkreślają piloci.

  Źródło: Gazeta Wyborcza Płock

  http://www.plock24.pl/fusion/readadv...p?advert_id=73
  Mało jest na ten temat informacji. Nawet aeroklub nie reklamuje swojego pikniku na oficjalnej stronie

 • #2
  Zamieszczone przez MaciekJ Zobacz posta
  Mało jest na ten temat informacji. Nawet aeroklub nie reklamuje swojego pikniku na oficjalnej stronie
  Szczerze mówiąc, nie po raz pierwszy spotykam się z taka sytuacją, że nie piszą. Ale nie rozumie, przecież byłaby to największa promocja, wielu ludzi z resztą szuka informacji właśnie w internecie. A tu nic.

  Swoją drogą ciekawy festyn się zapowiada.
  Pozdrawiam, Mateusz.

  Komentarz


  • #3
   hm....jak mi coś nie wyskoczy, to zamierzam byc (klawiatura mi padla)
   Pozdrawiam Andrzej (TSN)
   nie tylko samoloty :http://www.photoblog.pl/andrzejsitko/profil

   Komentarz


   • #4
    Ja będę na 100% W końcu parę przystanków od domu. Ale niestety nie mogę być od początku

    Komentarz

    Pracuję...
    X