Góraszka 2006 - sprawozdanie.

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Góraszka 2006 - sprawozdanie.

Witam, otóż udało mi się być w sobotę w Góraszce i w końcu udało mi się znaleźć trochę czasu na napisanie relacji.

Na wystawie statycznej można zobaczyc było:
    - 3x Piper Cub (2 polskie i 1 niemiecki)
    - Extra 300
    - Grumman AG Cat z zespołu Scandinavian Air Show
    - Pitts S2B Special Jacoba Hollander’a
    - Zliny zespołu Żelazny
    - EC-120
    - EC-130
    - Bolkow BO-105
    - Sokół
    - Augusta 109
    - Bell 407
    - Bell 427
    - Jak-18
    - DH82 Tiger Moth
    - Bucker Jungman
    - Morane Saulnier MS505 / Storch
    - Klemm KL35D
    - Harvard T6
    - CSS-13
    - PZL-101 Gawron
    - PZL TS-8 Bies
    - FOX
    - jakieś Cessny
    - BF-109
    - Edge 540
    - w oddali Kaman SH-2G i 5 mi-24

Co do pokazów w locie... Latało prawie wszystko co zostało wymienione na statyku. Programu nie trzymało się nic. Nie doczekałem loty Texana, na który najbardziej liczyłem (wg programu o 13.00), być może był wcześniej (przyjechałem dopiero na 12.00). Reszta zagranicznych oldtimerów latała dopiero koło 18.00 - było na co popatrzeć.
    - Tiger Moth nie dość, że latał to jeszcze petle potrafił zrobić.
    - Storch nie dość, że latał to jeszcze prawie w powietrzu wisiał - prawie jak Harrier.

Bardzo ładnie zaprezentowali się Żelaźni - latali bardzo równo i blisko siebie. Wojciech Krupa jako solo na Zlinie 50LS też dał piękny pokaz. Robert Kowalik na Extrze 300 też ładnie latał ale wg mnie jednak gorzej. Jacob Hollander na Pittsie dał też wspaniały pokaz, podobnie jak Hannes Arch na Edge'u 540. No i oczywiście świetne akrobacje na szybowcu FOX wykonywane przez Jerzego Makulę z podkładem muzycznym (Era - "Ameno").

Solo Mi-24 jako tako pokazem mnie nie zachwyciło (w końcu to nie śmigłowiec do akrobacji...) ale za to zespół 4 Hindów z "Rajdem Valkirii" to było coś fantastycznego.

Pomijając juz tego wcześniej wspomnianego T6, którego w powietrzu nie zobaczyłem, zabrakło też (albo ja za późno przyjechałem - a później nie było powtórki mimo że w programie była) Kamana, Anakondy, SW-4, Orki oraz jadnego Kukuruźnika (miały latać 2 w szyku z Gawronem).

No i oczywiście loty widokowe An-2, Wilgą, Bellem 407 i chyba Cessną. O ceny wolałem nie pytac.

Z grubsza to chyba wszystko, jak bedą jakieś pytania to odpowiem. Zdjęcia zamieszczę w ciągu tygodnia bo muszę jeszcze je przebrać (na razie udało mi się obejrzeć) i pozmniejszać, że o wrzuceniu do netu nie wspomnę (choć 4 są w albumie tak na początek).

Pozdrawiam, Drzemi.
    « Moje lotnicze zdjęcia »
    Fulcrums Forever !!
Pracuję...
X