Zagadkowe zachowanie samolotów

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Zagadkowe zachowanie samolotów

Mieszkam w pobliżu lotniska Wrocław Strachowice. Do tego roku samoloty lądowały i startowały od strony zachodniej 800m ode mnie. W tym roku zaczęły latać nad moim domem, co jest nie do zniesienia. Dziwnym jest to, że jak znajduję się na linii środkowej pasa startowego w miejscu oddalonym o około 4÷5km od końca pasa to samoloty zmieniają kierunek i lecą nad miejscem, w którym się znajduję a nie nad moim domem oddalonym o 800m. Próbowałem eksperymentować. Postawiłem manekina, bo myślałem, że ktoś ręcznie tym steruje. Ale nie. Pomyślałem, że może mój telefon komórkowy lub aparat telefoniczny mają wpływ.Też nie. Fakt jest taki, że jak jestem w swoim domu to samoloty latają nad moim domem a jak jestem na linii pasa to latają tak jak powinny wzdłuż linii pasa. O co chodzi. Może ktoś zna wytłumaczenie. Są jakieś systemy radiolatarni Fix,VOR,NBR może one są rozregulowane. Czy ja stanowię rodzaj anteny w trakcie, gdy samolot ląduje i startuje? Proszę o wyjaśnienie, jeśli ktoś zna odpowiedź. Dla zainteresowanych mogę przesłać dokładną mapkę.

tak, stanowisz antenę ...

Komentarz

Poprzednio wpisana zawartość została automatycznie zapisana. Przywróć lub Odrzuć.
    Auto-Saved
    x
    Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Usuń  
    x
    x
    Pracuję...
    X