przebieg kariery pilota liniowego

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

Czy po skończeniu którejś z tych szkół mam szanse zostać pilotem liniowym?

Komentarz

nawet i bez skończenia tych szkół masz szansę zostać pilotem liniowym
      Pozdrawiam
      Jolka

Komentarz

Wiem ale za to trzeba strasznie dużo zapłacić. Te wszystkie licencje. Gdy skończę jedną z tych szkół mam szanse na prace w locie?

Komentarz

koszt to min. 110.000 PLN
          w Europie około 140 tysięcy euro
          Skończenie jednej z tych szkół wcale nie da Ci gwarancji pracy w LOT-cie.
          Pamiętaj, że LOT jest już od kilku lat bankrutem, ciężko przewidzieć czy jeszcze będzie istniał...
          Pozdrawiam
          Jolka

Komentarz

Witam!

Jestem w w klasie maturalnej, musze zdecydować sie na studia, marzy mi sie pilot. W poszukiwaniu informacji trafiłem tutaj.

Czy taki plan będzie dobry:
            1. Szkoła Dęblin z ukończonym pilotem zawodowy a potem iść na licencje ATPL i.. żmudne szukanie pracy

2. Politechnika Rzeszowska z ukończonym pilotem zawodowym i potem iść na ATPL i.. szukanie pracy.

(brak doświadczenia lotniczego)
            Chciałem zapytać co lepsze, bo troche o tym poczytałem, a nie wiem co mi da lepszą szanse na bycie pilotem i troche jestem jeszcze zielony na temat "studiów". I czy niczego nie pominąłem.

Pozdrawiam, Łukasz : )

Komentarz

Witam.

Mam drodzy użytkownicy do Was kilka pytań. Pytania będą dotyczyć uzyskania licencji lotniczych. Jestem studentem pierwszego roku ekonomii, lecz nie wyobrażam siebie pracującego za biurkiem 8h dziennie. Chciałbym zostać pilotem jakichkolwiek linii lotniczych. Jest to moje marzenie z dzieciństwa. Z drugiej strony do tego zachęca mnie mój wujek, który jest pilotem F-16 w Krzesinach. To jest dokładnie to co chciałbym robić. Wiem, że droga do zdobycia wszystkich licencji jest długa i ciężka, mimo to bardzo chciałbym spróbować. Wiem, że na polskim rynku jest wiele prywatnych szkół, w których takowe licencje można wyrobić. Czy moglibyście mi podać kilka z nich? Jakie się ogólnie poleca? Ile w obecnych czasach kosztuję wyrobienie wszystkich licencji, aż po ATPL w Polsce jak i na Świecie? Od czego trzeba zacząć? Byłbym bardzo wdzięczny uzyskanie odpowiedzi na moje pytania. Piloci to bez dwóch zdań samce alfa
              pozdrawiam Michał

Komentarz

Zamieszczone przez Nie zarejestrowany Zobacz posta
                Witam.

Mam drodzy użytkownicy do Was kilka pytań. Pytania będą dotyczyć uzyskania licencji lotniczych. Jestem studentem pierwszego roku ekonomii, lecz nie wyobrażam siebie pracującego za biurkiem 8h dziennie. Chciałbym zostać pilotem jakichkolwiek linii lotniczych. Jest to moje marzenie z dzieciństwa. Z drugiej strony do tego zachęca mnie mój wujek, który jest pilotem F-16 w Krzesinach. To jest dokładnie to co chciałbym robić. Wiem, że droga do zdobycia wszystkich licencji jest długa i ciężka, mimo to bardzo chciałbym spróbować. Wiem, że na polskim rynku jest wiele prywatnych szkół, w których takowe licencje można wyrobić. Czy moglibyście mi podać kilka z nich? Jakie się ogólnie poleca? Ile w obecnych czasach kosztuję wyrobienie wszystkich licencji, aż po ATPL w Polsce jak i na Świecie? Od czego trzeba zacząć? Byłbym bardzo wdzięczny uzyskanie odpowiedzi na moje pytania. Piloci to bez dwóch zdań samce alfa
                pozdrawiam Michał
                W Warszawie ATPL to koszt około 325k zł. Najpierw PPL(A) a potem rozwijasz. W Niemczech Lufthansa oragnizuje "darmowe" kursy. Podpisujesz lojalkę i latasz dla nich naście lat.
                Pozdrawiam, Sebastian.

www.forum.spotter.pl/radar-z-tunera-telewizyjnego-rtl1090-t13785/index.html

Komentarz

Może wiesz gdzie najlepiej zacząć robić wszystkie kursy w Polsce? Polecasz jakąś szkołę prywatną?

Komentarz

Mozliwosc zrobienia licencji od zera oferuje tez Swissair, w dodatku czlowiek ktorego wyszkola na pewno zostanie przez nich zatrudniony. Jest jedno "ale" trzeba znac angielski i niemiecki.
                    DZIEŃ BEZ LOTNICTWA TO DZIEŃ STRACONY

Komentarz

Zamieszczone przez ramedlaw Zobacz posta
                      trzeba znac angielski i niemiecki.
                      Nie no, to na full.

Szkoły? Warszawa Goldwings, Łódź Bartolini Air. (w Goldwingsie robi mój kolega, nie słyszałem żeby narzekał)
                      Pozdrawiam, Sebastian.

Komentarz

Nom.
                        Ciekaw jestem jak jest z pilotami obcokrajowcami np. w Rosji?

Komentarz

Zamieszczone przez ramedlaw Zobacz posta
                          Nom.
                          Ciekaw jestem jak jest z pilotami obcokrajowcami np. w Rosji?
                          Tj jak są szkoleni?
                          Pozdrawiam, Sebastian.

Komentarz

Jak są szkoleni obcokrajowcy i czy w ogóle jest taka możliwość, no i w jakich liniach.
                            Ostatnio edytowany przez ramedlaw; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Pl znaki

Komentarz

tutaj masz coś wiecej

Jal byś chciał dowiedzieć się coś wiecej to wal na strone

http://pilotmechanik.blogspot.com

Komentarz

Witam mam pytanie.Jaką szkołę średnia trzeba skonczyc aby zostac pilotem

Komentarz

Poprzednio wpisana zawartość została automatycznie zapisana. Przywróć lub Odrzuć.
                                Auto-Saved
                                x
                                Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Usuń  
                                x
                                x
                                Pracuję...
                                X