Jaka to konstrukcja

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Jaka to konstrukcja

  Witam serdecznie.
  Chciałbym podzielić się tu pewną zagadką która od dłuższego czasu mnie nurtuje - tak ze 35 lat . Zagadka będzie trochę skomplikowana ale po kolei. Załączam rysunek przedstawiający sylwetkę samolotu rysunek pochodzi z książki (wydana chyba na początku lat 70) traktującej o lotnictwie bojowym w okresie zimnej wojny i jest podpisany. Ja celowo ten podpis zamazuję bo WIEM, że nie do końca jest prawidłowy.
  Pierwszą częścią zagadki będzie podanie owego podpisu, czyli określenie jak w książce nazwano tę konstrukcję. Jak wspomniałem podpis nie jest (w świetle tego co do dziś opublikowano o tej maszynie) prawidłowy - tzn rysunek przy takim podpisie powinien wyglądać inaczej. I tu druga część zagadki - skąd wziął się ten rysunek, jaką konstrukcję przedstawia?
  Dla mnie to cholernie intrygująca sprawa i mam nadzieję że ktoś tu będzie dysponował wiedzą na ten temat. Interesuję się lotnictwem bojowym od dziecka i tym bardziej mnie ów rysunek intryguje.
  Widzę takie możliwości:
  1, Rysunek został "zmyślony" - po prostu autor nie miał wiedzy (albo miał bardzo szczątkową) jak konstrukcja wygląda więc sobie narysował co chciał. Wydaje mi się to jednak bardzo mało prawdopodobne. Nadmienię, że w książce jest znacznie więcej sylwetek samolotów bojowych - wszystkie są dość precyzyjne i przedstawiają istniejące maszyny.
  2. Autor dysponował szkicami koncepcyjnymi wytwórni i być może akurat ten projekt nigdy nie doczekał się rozwoju. To wydaje mi się znacznie bardziej prawdopodobne, ale tu muszę się przyznać, że przekopałem już internet wzdłuż i wszerz i NIGDY nie udało mi się natknąć na tę sylwetkę co trochę mnie dziwi.
  Może ktoś z szanownych użytkowników ma wiedzę pozwalającą na rozwiązanie tej zagadki?
  Oczywiście w wypadku pierwszej części zagadki mogę udzielać podpowiedzi, w drugiej pojęcia nie mam.
  Ostatnio edytowany przez Leszek Salomon; [ARG:4 UNDEFINED].
Pracuję...
X