Wysokość lotu R 44

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Wysokość lotu R 44

Witam wszystkich - pytania są takie czy dobrze odczytuję na zdjęciu nr 1 wysokość lotu jako 132 stopy? Po wylądowaniu,na zdjęciu nr 2 wysokościomierz pokazuje jakąś wartość a nie zero dlaczego?click image upload
    free upload image
    NATO DAYS 2016 - lot widokowy R 44.

najpewniej pokazuje wysokość npm bo jest to wysokościomierz barometryczny , zdaje się, że u ruskich mierzą 0 do powierzchni lądowiska, reszta 0 to poziom morza czy jakoś tak albo pilot miał to w dup... ciemnej nie jedna kraksa już z tego powodu była zdaje się, że i thunderbird walną o glebę bo coś pomieszał....
    Ostatnio edytowany przez bpon2; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zdjęcia dość małe i wysokościomierz pokazuje chyba 80 stóp na ziemi

Jak pisze Bartek jest barometryczny do ustawienia
      Pozdrawiam
      Jacek

Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

Komentarz

Witam - wiem już że wysokościomierz jest baryczny.Dalej może jest tak - że na ziemi wysokościomierz pokazuje 78 czyli 780 stóp , co w metrach daje przybliżone położenie nad poziomem morza lotniska Mosnow.Wartość podczas lotu 1,32 to 1320 stóp npm , a różnica tych wartości to wysokość tego lotu - może tak być?

Komentarz

Miał nieaktualne dane wprowadzone i tyle. Ciśnienie jest zmienne. Nawet na tym samym lotnisku w ciągu kilku godzin może się zauważalnie zmienić. Aktualne dane zawsze podaje wieża przy nawiązaniu połączenia radiowego.
          Poza wszystkim pozycja zero powinna być na lądowisku na które była ustawiana. Jeżeli lądował gdzie indziej to jakim cudem ma tam pokazywać zero...
          Ostatnio edytowany przez Mariusz Małecki; [ARG:4 UNDEFINED].
          Miłośnik awiacji zafascynowany fotografią

Komentarz

Piszesz o locie VFR czyli z pełną widocznością i wskazanie wysokościomierza jest ewentualnie pomocą. Przy lotach bez widzialności IFR wskazania są podstawą lotu
            Pozdrawiam
            Jacek

Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

Komentarz

Pracuję...
            X