Warunki pogodowe a lądowanie

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Warunki pogodowe a lądowanie

Witam, od niedawna interesuję się tematyką samolotów pasażerskich. Mam pewne pytanie i kieruję je tu głównie do osób obeznanych w temacie. Otóż gdzie mogę znaleźć prawną rozpiskę warunków pogodowych (widoczność, a interesuje mnie przede wszystkim wiatr), które determinują wydanie zgody na lądowanie samolotem pasażerskim? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Polecam lekturę AIP Polska dział ENR 1.2 przepisy dotyczące lotów z widocznością oraz ENR 1.3 przepisy dotyczące lotów według wskazań przyrządów
    Oba dokumenty dostępne na stronie http://ais.pansa.pl/aip/index.php (wystarczy się zarejestrować).
    moje pstryk gallery.may.net.pl oraz A-P

Komentarz

Ja będę nieco bardziej wylewny

Wiatr ma znaczenie co do kierunku i siły, w lotnictwie wiatr wieje z kierunku, a nie w stronę... zawsze aktywne pasy sa ustawiane tak aby samoloty miały pod wiatr.
      Reszta to już kwestia widoczności, oprzyrządowania lotniska i wielu innych.
      Na zgodę składa się wiele czynników, tak samo może być kilka rodzajów podejścia do pasa zaleznych od pogody i możliwości maszyny.
      Za decyzję o wydaniu zgody odpowiada zawsze kontroler ruchu lotniczego.
      "Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny."

Komentarz

Dziękuję za odpowiedzi!

Komentarz

Pracuję...
        X