LPR chce dokupić śmigłowce

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • LPR chce dokupić śmigłowce

  Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia opublikował ogłoszenie o zamówieniu 4 fabrycznie nowych małych, dwusilnikowych śmigłowców dla SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w ramach realizacji Projektu systemowego Bezpieczeństwo ruchu drogowego VIII osi priorytetowej bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe, współfinansowanego przez Unię Europejską.
  Dostarczone śmigłowce przeznaczone będą do wykonywania zadań Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) w dzień i w nocy, w warunkach pełnej i ograniczonej widzialności, w tym z wykorzystaniem okularowych wzmacniaczy obrazu (NVG) oraz w warunkach lotów wg przepisów IFR. Wiropłaty muszą być wyposażone w kabinę medyczną wraz z wyposażeniem medycznym, o wielkości zapewniającej przewożenie 2 członków personelu medycznego oraz jednego pacjenta.
  Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 99,6 mln zł. Cena oferty stanowi kwotę wynagrodzenia ofertowego, jaką wykonawca chce uzyskać za wykonanie całego przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien przewidzieć wszystkie koszty skalkulowane z należytą starannością i okoliczności, które towarzyszą lub mogą towarzyszyć wykonaniu tego zamówienia, i które są konieczne dla prawidłowej realizacji tego zamówienia.
  W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – wykonali dostawę co najmniej jednego śmigłowca małego, tj. o maksymalnej masie startowej do 3175 kg z zabudowaną kabiną medyczną.
  Warunkiem udzielenia zamówienia jest dostarczenie oferty najkorzystniejsza ekonomicznie. Pod uwagę brane będą: oferowana cena (50% wagi), parametry techniczne (16% wagi) i warunki eksploatacyjne (34% wagi). Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 8 maja br. o godz. 9:30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10:00.
  Zamawiający wymaga dostarczenia wszystkich śmigłowców o tak skonfigurowanym wyposażeniu kabiny medycznej i kabiny pilotów, że możliwe będzie przemieszczania się ratownika medycznego – członka załogi HEMS z kabiny pilotów (z miejsca II pilota) do kabiny medycznej podczas lotu. Tablice przyrządów pierwszego i drugiego pilota muszą zostać wykonane jako glass cockpit, czyli wyposażone w elektroniczne wyświetlacze, umożliwiające zobrazowanie wszystkich przyrządów nawigacyjnych, pilotażowych i silnikowych.
  Napęd dostarczonych śmigłowców musi być dwusilnikowy, turbowałowy, zabezpieczony filtrami przeciwpyłowymi na wlotach powietrza do silników. Maksymalny wymiar śmigłowca z wirującymi wirnikami nie będzie większy niż 13,5 m. Pionowy prześwit pomiędzy najniżej znajdującym się punktem powierzchni tarczy łopat wirnika nośnego, a poziomym gruntem, na którym swobodnie stoi śmigłowiec (przy pełnym obciążeniu podwozia) musi wynosić co najmniej 2,20 m (-0,05 m).
  Najwyżej premiowane jest m. in. dostarczenie komputerowego systemu treningowego dla załogi lotniczej z dostępem do serwisu on-line dla 10 jednoczesnych użytkowników na okres 10 lat oraz gwarancja na płatowiec, awionikę, silniki i kabinę medyczną zabudowaną w śmigłowcu na okres do 3 lat włącznie lub więcej.
  Wykonawca musi przekazać śmigłowce do dnia 11 grudnia 2015.

  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=16354

  WIęcej o śmigłowcach LPR:
  http://www.forum.spotter.pl/forum/sp...e-ec-135-lpr-u
  http://www.forum.spotter.pl/forum/sp...la-lpr-otwarte
  http://www.forum.spotter.pl/forum/sp...rami-dla-lpr-u
  Pozdrawiam
  Adam

 • #2
  W grudniu br. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma cztery nowe śmigłowce EC135. Wyłonione w prowadzonym przez LPR przetargu maszyny zostaną dostarczone w nowej wersji P3. Docelowo trafią do czterech nowych baz, ich otwarcie planowane jest na połowę przyszłego roku.

  W grudniu br. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma cztery śmigłowce EC135. Przetarg na dostawę nowych maszyn został rozstrzygnięty w czerwcu br. Jego zwycięzca, Airbus Helicopters, wycenił swoją ofertę na ok. 114,5 mln zł.

  Powstaną nowe bazy

  Jak poinformowała redakcję Justyna Sochacka, rzecznika LPR, nowe śmigłowce trafią do czterech nowych baz pogotowia: w Ostrowie Wielkopolskim, Opolu, Gorzowie Wielkopolskim i Sokołowie Podlaskim. Ich uruchomienie planowane jest na połowę przyszłego roku. początkowo będą działać w tymczasowym kształcie, w trakcie eksploatacji będą rozbudowywane. Obecnie LPR operuje z 17 stałych baz i jednej sezonowej, a jego flota składa się z 23 śmigłowców.

  P3 – nowa wersja

  Śmigłowce zostaną dostarczone w nowej wersji P3, innej niż obecnie eksploatowane – P2+. Wymaga to przeszkolenia personelu z różnic pomiędzy dwiema wersjami. W grudniu na takie organizowane przez producenta szkolenie w Niemczech uda się czterech pilotów LPR, kolejnych 20 będzie się szkolić w przyszłym roku już w Polsce. Dla personelu technicznego szkolenie z różnic technicznych i eksploatacyjnych pomiędzy wariantami P2+ i P3 zorganizuje warszawski Heli Invest.

  Wersja P3 została zaprezentowana w 2013 roku. Charakteryzuje się m.in. wirnikiem nośnym o zmienionej konstrukcji, nowymi wlotami powietrza do silników i nowym oprogramowaniem cyfrowego układu sterowania silnikami (FADEC). Dzięki tym ulepszeniom technicznym poprawiono osiągi śmigłowca, wzrosła także jego maksymalna masa startowa – do 2980 kg (P2+ 2910 kg; dla swoich zmodernizowanych egzemplarzy LPR podaje 2950 kg).

  Nowe śmigłowce ratunkowe będą napędzane silnikami Pratt & Whitney Canada 206B3 (w analogicznej wersji T3 są to jednostki Turbomeca). Obecnie użytkowane przez LPR śmigłowce posiadają zabudowane silniki Pratt & Whitney 206B2.

  http://lotniczapolska.pl/Nowe-smiglo...-grudniu,38664
  Pozdrawiam
  Adam

  Komentarz


  • #3
   Super informacja!
   Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
   Album Spotter.pl
   www.gryniek.pl
   www.jetphotos.net

   Komentarz


   • #4
    Super informacja to będzie jak dokupią jeszcze kilka 135 do Policji...
    Miłośnik awiacji zafascynowany fotografią

    Komentarz


    • #5
     Zamieszczone przez Mariusz Małecki Zobacz posta
     Super informacja to będzie jak dokupią jeszcze kilka 135 do Policji...
     I zrobią w Polsce serwis z prawdziwego zdarzenia.
     Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
     Album Spotter.pl
     www.gryniek.pl
     www.jetphotos.net

     Komentarz


     • #6
      Z tym serwisem żebyś się za mocno nie zdziwił

      Komentarz


      • #7
       Flota Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powiększyła się o 4 nowe śmigłowce Airbus Helicopters H135 (dawniej oznaczanych jako EC 135). Po zakończeniu odbioru technicznego w zakładach producenta w niemieckim Donauworth wiropłaty przebazowano w połowie grudnia do siedziby SP ZOZ LPR w Warszawie.

       Airbus Helicopters przedstawił najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Umowę na zakup nowych śmigłowców podpisano 4 sierpnia br. Dotychczas LPR dysponowały 23 EC 135 P2+. Nowe wiropłaty dostarczono w wersji P3, charakteryzującej się lepszymi osiągami. Od poprzedników odróżnia je brak płozy ogonowej i pionowych płyt brzegowych na końcach statecznika poziomego. W ośrodku szkolenia Airbus Helicopters przeszkolono 4 pilotów SP ZOZ LPR. Teraz oni przekażą swoją wiedzę kolegom w Polsce.

       Zakup śmigłowców za ponad 114 mln zł został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, działanie 8.1: Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, priorytet VIII: Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe.

       Decyzją Ministra Zdrowia nowe H135 będą skierowane do nowych baz HEMS w Gorzowie Wielkopolskim, Ostrowie Wielkopolskim, Opolu i Sokołowie Podlaskim. Rozpoczęcie dyżurów załóg w tych lokalizacjach planowane jest na połowę 2016.

       Efektem realizacji projektu jest zwiększenie dostępności Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w wybranych rejonach Polski, które aktualnie nie są pokryte 60-km zasięgiem operacyjnym LPR. Pozwoli to na skrócenie czasu dotarcia do nagłego zdarzenia i rozszerzenie zasięgu działania lotniczych zespołów ratownictwa medycznego.

       Nowe śmigłowce H135, jakie trafiły do floty LPR noszą znaki rejestracyjne SP-DXA, SP-DXB, SP-DXC i SP-DXD

       http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=18312
       Pozdrawiam
       Adam

       Komentarz

       Pracuję...
       X