"Czarna lista" przewoźników lotniczych

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • "Czarna lista" przewoźników lotniczych

  Komisja Europejska zaktualizowała wykaz linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów w Unii Europejskiej, wpisując na nią jednego nowego przewoźnika (z Surinamu) i rozszerzając ograniczenie na Iran Air.
  Ponadto dwóch przewoźników z Indonezji zostało wykreślonych z czarnej listy.

  To już czternasta aktualizacja "czarnej" listy. Wpisano na nią przewoźnika Blue Wing Airlines z Surinamu, jako konsekwencja środków podjętych przez jedno z państw członkowskich w związku z serią wypadków, którym uległy samoloty tego przewoźnika oraz poważnym uchybieniom stwierdzonym w trakcie kontroli na ziemi.
  Na podstawie wyników kontroli w Iranie, przeprowadzonej przez KE z udziałem ekspertów z państw członkowskich i EASA, rozszerzono ograniczenia nałożone w marcu tego roku na Iran Air. Wyłączono też z przewozów do UE należącej do niego floty samolotów typu Airbus A320 oraz typu Boeing B727 i B747.

  Przy okazji obecnej aktualizacji Komisja przyjęła także do wiadomości poprawę nadzoru sprawowanego przez właściwe organy Indonezji. Dzięki temu Komitet ds. Bezpieczeństwa Lotniczego mógł poprzeć wykreślenie z wykazu dwóch indonezyjskich przewoźników lotniczych: Metro Batavia i Indonesia Air Asia. Podobna była decyzja KE wobec armatora z Gabonu - Afrijet, którego dopuszczono do wykonywania przewozów do UE na określonych warunkach (dodatkowym samolotem).

  Zdaniem odpowiedzialnego za transport wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Siima Kallasa

  - Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo lotnictwa, nie możemy sobie pozwolić na żadne kompromisy. - powiedział Siima Kallas, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za transport - Gdy mamy dowody potwierdzające, że przewoźnicy lotniczy nie gwarantują bezpiecznych przewozów lub organy regulacyjne nie są w stanie wywiązywać się ze swoich obowiązków w zakresie egzekwowania norm bezpieczeństwa, musimy działać na rzecz zapewnienia naszym obywatelom bezpiecznej podróży podniebnej.

  Dodał, że UE gotowa jest wspierać kraje, które powinny i chcą zwiększyć swój potencjał techniczny i administracyjny w celu zagwarantowania najwyższych norm bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym.

  Na aktualnej liście znajduje się czterech przewoźników, którzy mają całkowity zakaz lotów do UE. Są to: Ariana Afghan Airlines z Afganistanu, Blue Wing Airlines z Surinamu, Siem Reap Airways International z Kambodży i Silverback Cargo Freighters z Rwandy. Zakazowi podlegają również wszyscy przewoźnicy (w sumie 278) z 17 następujących krajów: Angoli, Beninu, Konga, Dżibuti, Filipin, Gabonu (z wyjątkiem trzech przewoźników, których działalność ograniczona jest określonymi warunkami), Gwinei Równikowej, Indonezji (z wyjątkiem sześciu przewoźników, dla których całkowicie zniesiono ograniczenia), Kazachstanu (z wyjątkiem jednego przewoźnika, którego działalność ograniczona jest określonymi warunkami), Kirgizji, Liberii, Konga, Sierra Leone, Suazi, Sudanu, Wysp Świętego Tomasza i Książęcych oraz Zambii. Dziewięciu przewoźników może wykonywać przewozy na określonych warunkach: Air Koryo z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, TAAG Angola Airlines, Air Astana z Kazachstanu, Iran Air z Iranu, Gabon Airlines, Afrijet i SN2AG z Gabonu, Air Service Comores i Ukrainian Mediterranean Airlines z Ukrainy.

  źródło:wnp.pl

  Jak ktoś ma niedosyt to tutaj jest cała litania:http://www.ulc.gov.pl/_download/wazn..._list_0710.pdf
  Ostatnio edytowany przez Marauder; [ARG:4 UNDEFINED].

 • #2
  bezpieczenstwo i polityka widac ida w parze, Iran pojawil sie na na liscie zaraz po tym jak ogloszono, ze nie bedzie sprzedawane mu paliwo za granicami Iranu w zwiazku z sankcjami w procesie testow nad paliwem nuklearnym w tym kraju
  Poczciwe Benki 747 do tej pory ladowaly we FRA bez problemu i nagle sa za stare

  Komentarz


  • #3
   nie powinno byc z Kirgistanu zamiast Kirgizji?
   Moje A-P

   Komentarz


   • #4
    Kirgistan to inaczej Republika Kirgiska wiec moze byc tak i tak

    Komentarz


    • #5
     Dziwi to wszystko . Szczególnie z Iran Air . Czy to nie jest podyktowane względami embarga na Iran Bo bodajże Airbusa a320 to mają chyba z dwie - trzy sztuki młode. Wiadomo 747 dość stare , ale nie rozumie blokady na a320 skoro małe linie charterowe starszymi latają choćby Nouvelair z Tunezji który lata od nas z Polski do Tunezji jako charter.

     Komentarz


     • #6
      To chyba bardziej chodzi o brak dostępu do oryginalnych części z USA
      Pozdrawiam
      Jacek

      Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

      Komentarz


      • #7
       Czarna lista przewoźników lotniczych

       "Komisja Europejska opublikowała, osiemnasty już, wykaz tych linii lotniczych, którym nie wolno realizować usług przewozów w europejskim obszarze powietrznym.
       KE nałożyła ograniczenia w działalności Jordan Aviation i wyłączyła części floty tego przewoźnika, w związku z "licznymi i powtarzającymi się nieprawidłowościami dotyczącymi bezpieczeństwa". Całkowity zakaz wykonywania przewozów w UE ma spółka Rollins Air, posiadająca certyfikat wydany w Hondurasie.

       Po analizie, jak TAAG Angolan Airlines wdrożył wcześniejsze uwagi KE, przewoźnik ten uzyskał zezwolenie na wykonywanie przewozów do UE dwoma nowoczesnymi statkami powietrznymi typu B-777-300. Tylko w ich przypadku spółka ta wykazała, że jest w stanie zarządzać nimi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

       Komisję Europejską i Komitet ds. Bezpieczeństwa Lotniczego "zaniepokoiły działania" albańskich przewoźników lotniczych i władz lotniczych tego państwa, podkreślono w komunikacie. Ze względu na formalne ich zobowiązanie, że zatrudnią w pełnym wymiarze czasu pracy wykwalifikowany personel kontroli ruchu, cofnięto certyfikat przewoźnika lotniczego tylko dla Albanian Airlines oraz wycofano go wobec jednego samolotu z floty Belle Air. Komitet ds. Bezpieczeństwa Lotniczego jednogłośnie poparł propozycję KE, by powstrzymać się od podejmowania dalszych środków, zaznaczono w komunikacie. Państwa członkowskie, a w szczególności Włochy, zgodziły się rozszerzyć stałą współpracę z Albanią, obejmującą pomoc techniczną.

       KE skontrolowała trzech przewoźników lotniczych posiadających certyfikaty wydane w Federacji Rosyjskiej: VIM AVIA, Yakutia i Tatarstan Airlines, wobec których obowiązuje zakaz przelotów do UE do 1 kwietnia 2012 r. Ponieważ rosyjskie władze lotnicze zapewniły UE, że będą one gwarantem skutecznego wdrażania podjętych decyzji w sprawie poprawy bezpieczeństwa tych przewoźników, KE wstrzymała się od dalszych decyzji i zbada postęp w dostosowaniach na kolejnym posiedzeniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.

       Zaktualizowana "czarna lista" obejmuje wszystkich przewoźników posiadających certyfikaty wydane w 21 państwach (łącznie 273 spółek), podlegających całkowitemu zakazowi wykonywania przewozów w UE. Są to armatorzy z: Afganistanu, Angoli, Beninu, Demokratycznej Republiki Konga, Dżibuti, Filipin, Gabonu (z wyjątkiem trzech przewoźników, których działalność podlega ograniczeniom i określonym warunkom), Gwinei Równikowej, Indonezji (z wyjątkiem sześciu przewoźników), Kazachstanu (z wyjątkiem jednego przewoźnika), Kirgistanu, Republiki Konga, Liberii, Mauretanii, Mozambiku, Sierra Leone, Suazi, Sudanu, Wysp Świętego Tomasza i Książęcej oraz Zambii.

       Wykaz w dalszym ciągu obejmuje czterech pojedynczych przewoźników: Blue Wing Airlines z Surinamu, Meridian Airways z Ghany, Rollins Air z Hondurasu i Silverback Cargo Freighters z Rwandy.

       Ponadto na liście jest jedenastu przewoźników lotniczych, którym zezwolono - przy zachowaniu rygorystycznych ograniczeń i na określonych warunkach - na wykonywanie lotów do UE"

       Źródło: http://logistyka.wnp.pl/ue-osiemnast...222_1_0_0.html

       Ps. Na forum jeszcze w kilku miejscach pojawiały się informacje o "Czarnej liście" m.in tutaj:
       http://www.forum.spotter.pl/nowa-cza...ghlight=czarna
       http://www.forum.spotter.pl/czarna-l...ghlight=czarna
       http://www.forum.spotter.pl/uaktualn...ghlight=czarna
       http://www.forum.spotter.pl/plus-30-...ghlight=czarna
       Pozdrawiam
       Adam

       Komentarz

       Pracuję...
       X