Ukraine International Airlines

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Ukraine International Airlines

  "Linie lotnicze Ukraine International Airlines jeszcze w tym roku uruchomią połączenie z Iwano-Frankiwska do Poznania lub Gdańska. Z kolei w przyszłym roku przewoźnik może rozpocząć loty z Kijowa do Krakowa.

  - Uważamy, że oferta lotów między Ukrainą a Polską jest niewystarczająca na tle innych krajów sąsiednich. Dlatego rozważamy uruchomienie rejsów między jednym z portów lotniczych w zachodniej Ukrainie do Poznania lub Gdańska. Decyzję podejmiemy do końca tego miesiąca - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Andrii Pavlenko, dyrektor ds. sprzedaży na Europę i Amerykę Północną w Ukraine International Airlines.


  Krzysztof Kołodziej, dyrektor sprzedaży UIA w Polsce, doprecyzował, że chodzi o lotnisko w Iwanofrankowsku. Loty miałyby być wykonywane dwa razy w tygodniu, a samoloty ukraińskiej linii będą nocować na polskich lotniskach. Kołodziej podkreślił, że Iwano-Frankiwsk to ładne i tanie miasto, które może przyciągać Polaków m.in. ze względów sentymentalnych i turystycznych.

  Iwano-Frankiwsk to miasto z ok. 220 tys. mieszkańców, położone w południowo-zachodniej części kraju. Dawna nazwa miasta to Stanisławów. Od powstania w XVII w. do II wojny światowej należało do Polski lub do zaboru austriackiego. Po 1945 r. znalazło się w granicach Ukraińskiej SSR.

  Przedstawiciele ukraińskiej linii podkreślili, że duży ruch autobusowy i minibusowy między Polską a Ukrainą wskazuje na potencjał rynku. Jednak uciążliwe przekraczanie granicy lądowej odstrasza wielu podróżnych.

  - Jeśli chodzi o loty z Kijowa, to najbardziej prawdopodobne jest połączenie do Krakowa. Ale ono na pewno nie zostanie uruchomione w tym roku - dodał Pavlenko.

  Pavlenko dodał, że UIA liczy zarówno na ruch etniczny, migrantów zarobkowych, jak i biznes. Nie bez znaczenia są też pasażerowie tranzytowi - w tej chwili niemal połowa wszystkich Polaków podróżujących tą linią kontynuuje podróż przez Kijów.

  Uruchomienie kolejnych połączeń między Polską a Ukrainą jest możliwe, bo od połowy marca zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby rejsów tygodniowo"

  http://www.pasazer.com/news/29799/ui...b,gdanska.html
  Pozdrawiam
  Adam
Pracuję...
X