Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

  W słowackiej miejscowości Dubnica w dniach 9-18 sierpnia rozegrane zostaną 15 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej


  Liczymy na znakomity występ naszych reprezentantów


  http://www.akdubnica.sk/sk/

  Równocześnie rozegrane będą 3 Mistrzostwa Świata w klasie Advanced
  Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
  Pozdrawiam
  Jacek

  Moje AIRPLANE-PICTURES.NET


 • #2
  Na dziś wypada rozpoczęcie mistrzostw w akrobacji szybowcowej. Równocześnie startować będą zawodnicy w klasie advanced oraz w klasie unlimited. Zgłoszono ośmiu naszych reprezentantów do walki o medale w obu klasach
  Pozdrawiam
  Jacek

  Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

  Komentarz


  • #3
   Na Słowacji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej W Dubnicy rywalizację rozpoczęli piloci walczący o tytuł Mistrza Świata w Akrobacji Szybowcowej. Polka - Katarzyna Żmudzińska z Aeroklubu Poznańskiego wywalczyła czwarte miejsce w pierwszej konkurencji w mistrzostw w klasie adcanced. Mistrzostwa Świata jednocześnie rozgrywane są w dwóch klasach - advanced i unlimited. Polska reprezentacja liczy łącznie siedem osób. W klasie advanced startuje 33 pilotów. Polskę reprezentują: Tomasz Kaczmarczyk - Aeroklub Poznański Błażej Morawski - Aeroklub Częstochowski Magdalena Stróżyk - Aeroklub Poznański Sławomir Talowski - Aeroklub Częstochowski Katarzyna Żmudzińska - Aeroklub Poznański Trenerem polskiej ekipy jest Jerzy Makula startujący jednocześnie w klasie unlimited. W klasie unlimited zarejestrowanych jest 28 pilotów, w tym broniący tytułu Mistrza Świata Jerzy Makula z Aeroklubu ROW i Maciej Pospieszyński z Aeroklubu Warszawskiego. W czwartek rozegrana została pierwsza z sześciu przewidzianych konkurencji Mistrzostw w klasie advanced - program Obowiązkowy Znany. Katarzyna Żmudzińska uzyskała bardzo dobre, 4. miejsce, Sławomir Talowski 9 miejsce. Magdalena Stróżyk była 10, Błażej Morawski 25., Tomek Kaczmarczyk, aktualny Mistrz Polski po błędzie spowodowanym złym wyprowadzeniem szybowca po tzw. " ranwersie" co w konsekwencji spowodowało brak ocen w pozostałych czterech figurach, uplasował się na 32. miejscu. Konkurencję wygrali Włosi: Luca Bertossio i Marcello Tedeschi. Trzeci był Anglik David Morgan.

   Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WAG...le_R001s01.htm

   Drugi rok z rzędu podczas mistrzostw wykorzystywany jest system "Poznan Height Measuring Device" do pomiaru wysokości szybowców w strefie podczas wykonywania programu. Każdy program wykonywany jest w specjalnie oznaczonej przestrzenie tzw. boksie akrobacyjnym, liczącym 1000m x 1000m x 1000m. Za każdy wyjście szybowca poza strefę, pilot otrzymuje punkty karne.

   Marta Nowicka, Paweł Antkowiak
   Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
   Pozdrawiam
   Jacek

   Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

   Komentarz


   • #4
    Maciej Pospieszyński i Jerzy Makula najlepsi w pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited Drugiego dnia Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej rozgrywanych w Dubnicy polscy piloci byli bezkonkurencyjni. Maciej Pospieszyński z Aeroklubu Warszawskiego na szybowcu Swift S-1 i Jerzy Makula z Aeroklubu ROW na szybowcu Solo Fox wywalczyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w Programie Obowiązkowym Znanym w klasie unlimited. Maciej Pospieszyński i Jerzy Makula są aktualnymi drużynowymi Mistrzami Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited. Jerzy Makula dodatkowo broni indywidualnego tytułu Mistrza Świata, który wywalczył już siedem razy. W tym roku w mistrzostwach w klasie unlimited startuje tylko dwóch polskich zawodników, co oznacza, że polska reprezentacja nie będzie uwzględniana w klasyfikacji drużynowej. W klasie unlimited startuje 27 pilotów. W pierwszej konkurencji na kolejnych miejscach za Pospieszyńskim i Makulą znaleźli się: Dietmar Poll (Austria), Ferenc Toth (Węgry) oraz Markus Feyerabend (Niemcy).

    Szczegółowe wyniki:

    http://www.civa-results.com/2012/WGA...le_R001s01.htm

    Piloci startujący w klasie advanced rozpoczęli dziś drugą konkurencję - Program Dowolny, którą zakończą w sobotę. W sobotę też do drugiej konkurencji wystartują piloci unlimited.

    Marta Nowicka, Paweł Antkowiak -Dubnica
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

    Komentarz


    • #5
     Druga konkurencja mistrzostw nie wypadła tak znakomicie jak pierwsza. W programie dowolnym Jerzy Makula uplasował się na szóstej pozycji a Maciej Pospieszyński na trzynastej, program dowolny wygrał Niemiec Eugen Schaal. W klasyfikacji łącznej po dwóch konkurencjach na prowadzeniu Dittmar Poll Austria, Jerzy Makula na drugim miejscu a Pospieszyński czwarty
     Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
     Pozdrawiam
     Jacek

     Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

     Komentarz


     • #6
      W niedzielę, po dniu przerwy spowodowanej złymi warunkami pogodowymi, piloci startujący w Dubnicy, w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej zarówno w klasie advanced jak i ulimited, rozegrali drugą konkurencję Mistrzostw - Program Dowolny. Loty zostały wznowione w niedzielę wczesnym popołudniem. W pierwszej kolejności wystartowali piloci advanced. Najlepszy z Polaków w drugiej konkurencji, był Tomasz Kaczmarczyk z Aeroklubu Poznańskiego, który zajął 8. miejsce, Katarzyna Żmudzińska również z Aeroklubu Poznańskiego była 10., Sławomir Talowski z Aeoroklubu Częstochowskiego 20., Błażej Morawski reprezentujący aerokluby Częstochowski i Podhalański 29., Magda Stróżyk z Aeroklubu Poznańskiego 33.

      Szczegółowe wyniki drugiej konkurencji w klasie advanced: http://www.civa-results.com/2012/WAG...le_R002s02.htm.

      W klasyfikacji generalnej w klasie advanced po dwóch konkurencjach prowadzą Włosi: Lucca Bertossio oraz Marcello Tedeschi przed Czechem Michalem Cechemankiem. Czwartą pozycję zajmuje Katarzyna Żmudzińska.

      Klasyfikacja generalna: http://www.civa-results.com/2012/WAG...R003s01s02.htm

      W klasyfikacji drużynowej w klasie advanced po dwóch konkurencjach Polacy (Żmudzinska, Talowski, Stróżyk) zajmują drugie miejsce. Do klasyfikacji brane są wyniki trzech najlepszych zawodników z danej reprezentacji. Na pierwszym miejscu są Włosi, na trzecim Niemcy.

      Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WAG...R003s01s02.htm.

      W niedzielę ok. 17:00 rywalizację rozpoczęli piloci unlimited. Loty wykonali wszyscy zawodnicy - łącznie 27 osób. Ostatni lot zakończył się tuż przed oficjalnym zachodem słońca. W drugiej konkurencji - Programie Dowolnym Jerzy Makula z Aeroklubu ROW zajął 5. miejsce, Maciej Pospieszyński z Aeroklubu Warszawskiego był 13. Sędziowie najwyżej ocenili pilotów - odpowiednio: Eugena Schaala z Niemiec, Dietmara Polla z Austrii i Czecha - Przemka Vavrę.

      Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WGA...le_R002s02.htm.

      W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach w klasie unlimited Kapitan Polskich Linii Lotniczych LOT, siedmiokrotny Mistrz Świata - Jerzy Makula zajmuje 2. miejsce. Drugi z Polaków startujący w klasie unlimited - Maciej Pospieszyński znajduje się na 4. pozycji. Prowadzi Dietmar Poll z Austrii, trzeci jest Ferenc Toth z Węgier.

      Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WGA...R003s01s02.htm

      Polacy nie są uwzględniani w klasyfikacji drużynowej w klasie Unlimited. Zgodnie z regulaminem drużynę stanowi trzech pilotów. Marta Nowicka, Paweł Antkowiak - Dubnica

      PS

      Szkoda są to pierwsze mistrzostwa świata w których nie wystawimy pełnej reprezentacji, zwykle były to pozycje medalowe
      Pozdrawiam
      Jacek

      Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

      Komentarz


      • #7
       Piloci startujący w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej rozgrywanych w Dubnicy, walczą o medale w trzecim z programów mistrzostw - Programie Nieznanym.

       Dotychczas w Dubnicy rozegrano w pełni po dwie z czterech konkurencji Programu Nieznanego zarówno w klasie Advanced jak i Unlimited. Medale w Programie Nieznanym zostaną przyznane po zsumowaniu wyników wszystkich rozegranych konkurencji w ramach tego programu.

       Klasyfikacja Polaków w dotychczas rozegranych konkurencjach Programu Nieznanego w klasie advanced

       Program Nieznany - pierwsza konkurencja: pierwsza obowiązkowa nieznana 14. Magdalena Stróżyk - Aeroklub Poznański 18. Sławomir Talowski - Aeroklub Częstochowski 19. Błażej Morawski - Aeroklub Częstochowski/Podhalański 22. Katarzyna Żmudzińska - Aeroklub Poznański 29. Tomasz Kaczmarczyk - Aeroklub Poznański Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WAG...le_R004s03.htm

       Program Nieznany - druga konkurencja: dowolna nieznana 7. Tomasz Kaczmarczyk 8. Sławomir Talowski 9. Magdalena Stróżyk 13. Błażej Morawski 31. Katarzyna Żmudzińska Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WAG...le_R004s04.htm

       Klasyfikacja Polaków w dotychczas rozegranych konkurencjach Programu Nieznanego w klasie unlimited

       Program Nieznany - pierwsza konkurencja: pierwsza obowiązkowa nieznana 1. Maciej Pospieszyński - Aeroklub Warszawski 12. Jerzy Makula - Aeroklub ROW Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WGA...le_R004s03.htm

       Program Nieznany - druga konkurencja: dowolna nieznana
       6. Maciej Pospieszyński
       7. Jerzy Makula Szczegółowe
       wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WGA...le_R004s04.htm

       Podczas Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w każdej klasie przyznawanych jest pięć kompletów medali. Wyłonieni zostają:
       - Mistrz Świata w Programie Obowiązkowym
       - w klasie unlimited złoto wywalczył Maciej Pospieszyński, a srebro Jerzy Makula,
       - Mistrz Świata w Programie Dowolnym,
       - Mistrz Świata w Programie Nieznanym,
       - Mistrz Świata w klasyfikacji generalnej indywidualnej,
       - Mistrz Świata w klasyfikacji generalnej drużynowej.

       W chwili obecnej rozstrzygnięte zostały dwa pierwsze Programy (Obowiązkowy i Dowolny), w dalszym ciągu toczy się rywalizacja o tytuły mistrzowskie w Programie Nieznanym i dopiero po jego rozstrzygnięciu zostaną wyłonieniu mistrzowie indywidualni i drużynowi w klasyfikacji generalnej dla każdej z klas.

       Marta Nowicka, Paweł Antkowiak - Dubnica

       PS

       Od lat jest to szczęśliwa impreza pod kątem pogody. Tym razem udaje się rozegrać kolejne zaplanowane konkurencje i ostateczny wynik daje obraz realnej formy zawodników na tą chwilę a nie szczęśliwy traf podczas dwóch lotów
       Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
       Pozdrawiam
       Jacek

       Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

       Komentarz


       • #8
        Mam przyjemność poinformować, że Polacy z właśnie zakończonych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej przywiozą łącznie 5 medali - 3 złote medale wywalczone w klasie unlimited przez Macieja Pospieszyńskiego i srebro Jerzego Makuli oraz brąz zdobyty w klasyfikacji drużynowej, wywalczony przez pilotów startujących w klasie advanced.

        Przez 10 dni łącznie 65 pilotów z całego świata walczyło w cieniu Igrzysk Olimpijskich o tytuł najlepszego pilota w akrobacji szybowcowej. Pozostaje tylko żałować, że nie jest to dyscyplina olimpijska ;-)

        Konkurencje zostały zakończone dziś późnym popołudniem. Wszystkie wyniki są już dostępne na stronie Międzynarodowej Komisji Akrobacji Lotniczej. Uprawomocnią się jutro. Jutro również odbędzie się ceremonia wręczenia medali.

        Maciej Pospieszyński Mistrzem Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited, brązowy medal dla polskiej drużyny w klasie advanced. Łącznie pięć medali – trzy złote, srebrny i brązowy przywiozą Polacy z Dubnicy.

        W Dubnicy na Słowacji, w zakończonych w piątek Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej Polak po raz drugi z rzędu wywalczył tytuł Mistrza Świata w klasie unlimited. W tym roku Maciej Pospieszyński z Aeroklubu Warszawskiego odbierze łącznie trzy złote medale – dwa za Program Obowiązkowy i Program Nieznany oraz złoty medal w klasyfikacji generalnej dla najlepszego na świecie pilota w akrobacji szybowcowej. Jerzy Makula z Aeroklubu ROW, kapitan PLL LOT, siedmiokrotny Mistrz Świata, w tym Mistrz z 2011 r. odbierze srebrny medal za Program Obowiązkowy, kończąc mistrzostwa na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej. Mistrz Świata, Maciej Pospieszyński podkreśla: - Ponieważ loty akrobacyjne to dość kosztowny sport, wygrana była możliwa dzięki wsparciu finansowemu sponsora, firmy Dospel.

        W klasie advanced polska drużyna w składzie: Magdalena Stróżyk, Katarzyna Żmudzińska – obie z Aeroklubu Poznańskiego oraz Sławomir Talowski z Aeroklubu Częstochowskiego, a także Team Manager, Radek Górzeński z Aeroklubu Poznańskiego, wywalczyła medal brązowy. Warto podkreślić, że panie rywalizowały na równi z mężczyznami. W klasie advanced wystartowało 34 mężczyzn i zaledwie 4 kobiety. W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjni byli Włosi, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, wygrywając również bezapelacyjnie klasyfikację drużynową.

        Kapitan Jerzy Makula, pełniący jednocześnie obowiązki trenera kadry narodowej z satysfakcją podkreśla: - Polscy piloci od lat odnoszą sukcesy w akrobacji szybowcowej. Cieszy, że zaczyn wygrywać kolejne, młode pokolenie. Maciek Pospieszyński, konsekwentnie pracował na tytuł Mistrza Świata. Wygrał dwa z trzech Programów. Był zdecydowanie najlepszy. Cieszy szczególnie sukces Magdy i Kasi, które bardzo dzielnie sobie radzą w tym sporcie zdominowanym przez mężczyzn. Dziewczyny wywalczyły w klasyfikacji generalnej najwyższe miejsca spośród naszych pilotów startujących w klasie advanced, pokonując ogółem 25 mężczyzn.

        Podczas Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej, w każdej z klas, zarówno advanced jak i unlimited, wyłonieni zostali Mistrzowie w trzech programach: Obowiązkowym, Dowolnym oraz Nieznanym. Tytuły Mistrza i Wice Mistrzów Świata w klasyfikacji generalnej przyznawane są pilotom, którzy po zsumowaniu wyników otrzymanych we wszystkich programach uzyskali najwyższe sędziowskie noty. Łącznie w mistrzostwach wystartowało 65 zawodników, w tym 5 kobiet.

        XV Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited - klasyfikacja generalna: 27 zawodników (w tym 1 kobieta)

        1. Maciej Pospieszyński na szybowcu Swift S – 1 (Aeroklub Warszawski)
        2. Ferenc Toth z Węgier na szybowcu Swift S – 1
        3. Marcus Feyerabend z Niemiec na szybowcu Swift S – 1
        ......
        6. Jerzy Makula na szybowcu Solo Fox (Aeroklub ROW)

        Ze względów regulaminowych, nie dokonano klasyfikacji drużynowej.

        Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WGA...3s04s05s06.htm

        III Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie advanced - klasyfikacja generalna: 38 zawodników (w tym 4 kobiety)

        1. Luca Bertossio z Włoch na szybowcu Swift – S1
        2. Marcello Tedeschi z Włoch na szybowcu Swift – S1
        3. Sasha Marvin z Włoch na szybowcu Swift – S1
        ......

        10. Magdalena Stróżyk na szybowcu Solo Fox (Aeroklub Poznański)
        11. Katarzyna Żmudzińska na szybowcu MDM - 1 Fox (Aeroklub Poznański)
        16. Sławomir Talowski na szybowcu Swift – S1 (Aeroklub Częstochowski)
        19. Błażej Morawski na szybowcu Swift – S1 (Aerokluby Częstochowski i Podhalański)
        27. Tomasz Kaczmarczyk MDM – 1 Fox (Aeroklub Poznański)

        Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WAG...3s04s05s06.htm

        III Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie advanced - klasyfikacja drużynowa:

        Złoto: Włosi
        Srebro: Niemcy
        Brąz: Polska .

        Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2012/WAG...3s04s05s06.htm

        Piloci podczas zawodów wykonują tzw. wiązanki akrobacyjne, składające się z figur o różnym stopniu trudności. Każda z figur jest osobno punktowana przez sędziów. Lot odbywa się w specjalnej strefie – tzw. boksie akrobacyjnym o wymiarach 1000 m x 1000 m x 1000 m. Dolna granica, której nie może przekroczyć pilot, znajduje się na wysokości 200 m, górna na wysokości 1200 m. Za każdorazowe przekroczenie granic strefy zarówno w linii poziomej jak i pionowej naliczane są punkty karne. Na czas wykonywania lotu w szybowcach instalowane jest specjalne urządzenie PHMD sygnalizujące dźwiękowo przekroczenie regulaminowych granic. PHMD (Poznan High Measurment Device) - system pomiaru wysokości został skonstruowany przez firmę MLabs we współpracy z Aeroklubem Poznańskim, a następnie po przetestowaniu certyfikowany przez Międzynarodową Komisję Akrobacji Lotniczej. Po raz pierwszy PHMD było montowane w szybowcach podczas zeszłorocznych mistrzostw. Zastosowanie urządzenia pozwala precyzyjnie określać granice wykonywanego lotu, i tym samym stanowi pomoc dla sędziów. Zawody pod przewodnictwem Philippe Kuechlera sędziowało 10 sędziów w tym Maciej Białek oraz Jan Gawęcki wraz z asystującymi im Jerzym Wiśniewskim i Tadeuszem Mężykiem. Jury przewodniczył Manfred Echter. Dyrektorem Sportowym zawodów był Vladimir Machula, a kierownikiem lotów Robert Slosiar. Funkcję dyrektora obliczeniowego pełnił Paweł Szczepanowski.

        Marta Nowicka
        Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
        Pozdrawiam
        Jacek

        Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

        Komentarz


        • #9
         Brawa, brawa dla naszych zawodników.

         Trochę informacji w serwisie sportowym.

         "Maciej Pośpieszyński z Aeroklubu Warszawskiego został w Dubnicy mistrzem świata w akrobacji szybowcowej w klasie unlimited. Broniący tytułu Jerzy Makula z Aeroklubu ROW zajął szóste miejsce. Polacy zdobyli także brązowy medal drużynowo w klasie advanced.

         31-letni Pośpieszyński na szybowcu Swift S-1 objął prowadzenie w 27-osobowej stawce po pierwszej konkurencji, ale po drugiej spadł na dalsze miejsce. W trzecim dniu zawodów rozgrywanych na Słowacji wrócił na pierwsze miejsce i utrzymał je do końca.

         Uzyskał 9987,80 pkt i wyprzedził Węgra Ferenca Totha - 9951,25 i Niemca Markusa Feyerabenda - 9916,94. Siedmiokrotny mistrz świata Makula na szybowcu Solo Fox zgromadził 9642,61 pkt.

         Zwycięzca otrzymał także złote medale za wiązankę znaną oraz łączną punktację czterech wiązanek nieznanych.

         Podziwiam Macieja za rewelacyjny kunszt pilotażu prezentowany przez niego od pierwszej do ostatniej konkurencji. Jednak najbardziej zaimponował mi odpornością psychiczną, godną mistrza świata. To niesamowite, jak dawał sobie radę, prowadząc stawkę i wygrywał w pięknym stylu kolejne najtrudniejsze konkurencje w wiązankach nieznanych. Mamy oto młodego, niezwykle utalentowanego zawodnika - podkreślił Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Polskiego.

         Maciej Pośpieszyński od kilkunastu lat lata na szybowcach i samolotach. Lotnictwo to jego wielka pasja.

         O lataniu marzyłem już jako mały chłopiec - powiedział. - Za oknem, parę kilometrów od domu widziałem lotnisko i lądujące na nim szybowce, wyglądające jak dostojne białe ptaki. Chciałem też tak wznosić się w przestworza. W moich dziecięcych marzeniach wspierał mnie dziadek - kapitan żeglugi wielkiej. Chodziłem na pokazy lotnicze - najpierw z nim, a później z ojcem. Sklejałem modele. A pierwszy raz wzbiłem się w powietrze na paralotni- powiedział mistrz świata, który szkolenie lotnicze rozpoczął, mając 17 lat, w Aeroklubie Warszawskim, a po trzech sezonach - w 2001 roku zadebiutował w mistrzostwach Polski w akrobacji szybowcowej.

         W klasie advanced reprezentacja Polski w składzie: Magdalena Stróżyk, Katarzyna Żmudzińska (obie Aeroklub Poznański), Sławomir Talowski (Aeroklub Częstochowski), team menedżer - Radosław Górzeński (Aeroklub Poznański) wywalczyła w Dubnicy drużynowo brązowy medal, za Włochami i Niemcami.

         Indywidualnie najlepsze były Stróżyk i Żmudzińska, sklasyfikowane na 10. i 11. miejscu. Podium w tej konkurencji w komplecie zajęli reprezentanci Włoch: Luca Bertossio, Marcello Tedeschi i Sasha Marvin"

         http://sport.dziennik.pl/artykuly/40...ybowcowej.html
         Pozdrawiam
         Adam

         Komentarz


         • #10
          Miło się czyta takie informacje. Jedno jest pewne. Wiem że w Lesznie w 2014 roku będą Szybowcowe Mistrzostwa Świata. Będę na 100%!
          Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
          Album Spotter.pl
          www.gryniek.pl
          www.jetphotos.net

          Komentarz


          • #11
           Igrzyska dla wszystkich

           Na początku chciałbym pogratulować wspaniałych wyników naszym reprezentantom w sportach szybowcowych. Szkoda, że dyscyplin lotniczych nie ma na Igrzyskach olimpijskich, nasz dorobek medalowy byłby na pewno dużo bogatszy. Ale ja zastanawiam się czy można by stworzyć takie Igrzyska gdzie startowały by wszystkie nazwijmy je poważne sporty. Gdzie sukcesy naszych sportowców lotniczych były by równie ważne co np. takich olimpijskich. Chciałbym założyć forum sportowe o tym pomyśle i szukam pomocy. Na owym forum mogli by wypowiedzieć się wszyscy sportowcy i kibice z różnych dyscyplin.

           Komentarz

           Pracuję...
           X