Zagadka 1188

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Zagadka 1188

Który samolot nosi miano najszybszego seryjnie produkowanego modelu, zdolnego samodzielnie wystartować, oraz wylądować? Jaką prędkość rozwinął, jakie miał zastosowanie , oraz uzbrojenie.
    "Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny."

Pytanie nie jest precyzyjne... najszybszy seryjny jest SR-70, trzeba więcej szczegółów...

Komentarz

Bartek, a nie SR 71 Blackbird
      Pozdrawiam
      Jacek

Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

Komentarz

może i on był 71 .....ze...pamięci robiłem
        Ostatnio edytowany przez bpon2; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Lockheed SR-71 Blackbird oficjalny rekord to 3529 km/h. choć wiki podaje 3540km/h, to ja natknąłem się na info ze oficjalnie jest to 29 a nie 40.
          Zastosowanie typowo wywiadowcze, a uzbrojenie... tylko optyczne, kamery, niektóre podobno z pułapu 70-80 tys ft były zdolne odczytywać tablice rejestracyjne jadących aut.
          Jedyną jego możliwością obrony był właśnie wysoki pułap jaki osiągał, nigdy żaden nie został zniszczony ani przechwycony przez wroga. Kilka się rozbiło podczas startów i lądowań, był to jeden z najdroższych w eksploatacji samolotów w armii USA./
          Bywało że maszyna która odniosła uszkodzenie podczas misji, nie była zdolna do lotu przez kilka następnych miesięcy.
          Ostatnio edytowany przez Woj Tas EPWR; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny."

Komentarz

Pracuję...
          X