Convair F-106 Delta Dart 1/48

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• hamster
    rozpoczął temat Convair F-106 Delta Dart 1/48

Convair F-106 Delta Dart 1/48

Moce przerobowe się zwolniły więc wybrałem się do sklepu i wróciłem z modelem, o którym zawsze marzyłem - F-106 Delta Dart. W dodatku wyprodukowany przez Trumpetera, więc można było oczekiwać wysokiej jakości. Zestaw zawiera 192 części, w tym blaszki fototrawione (pasy pilota i lusterka wsteczne). Plastik jest wysokiej jakości, więc nie ma obaw o nierozważny ruch nożykiem. Byłem tak napalony, że od razu wziąłem się do roboty i zapomniałem z tego wszystkiego o robieniu zdjęć. Dopiero wczoraj sobie o tym przypomniałem

Przyrządy w kabinie są zrobione za pomocą kalek z zestawu. Kadłub dał się złożyć bez większych problemów, choć tablica przyrządów przy składaniu połówek nie chciała się dać dopasować. Trzeba było zastosować metodę "na siłę" Tak czy siak jest spora szpara, ale przynajmniej równo leży. Kadłub trzeba będzie nieco poszpachlować. Najgorzej to wygląda w okolicy kabiny pilota. Dalej to jest raczej kosmetyka.

1.

2.

3.

4.

5.

6. Będzie z niego kawał modelu Przy okazji widać zaawansowanie prac przy A-7

• hamster
    odpowiedział(a)
    Ostatnio położyłem kalki. Niewiele tego było, okazały się być dobrej jakości, więc szybko poszło. Ogólnie to wystarczył Mr. Mark Setter, by się ładnie ułożyły w zagłębieniach. Jedynie na ogonie dałem dziś nieco Softera. Teraz po trochu nakładam wash. Robota jak zwykle idzie z dłuższymi przerwami, bo ciężko znaleźć czas a jak jest czas to nie ma chęci. Szanuję tych, którzy mają żony i udaje im się go znaleźć

1.

2.

3.

4.

Zakończyłem przygodę z Picasą, więc nie powinno być problemu z fotkami

Zostaw komentarz:

• hamster
    odpowiedział(a)
    Pomalowałem detale kadłuba: pas przeciwodblaskowy przed kabiną, hamulce aero (trzeba dokleić) i wloty powietrza do silników. Dziś będzie szlifowanie skrzydeł, bo malowanie trochę mi nie wyszło i powierzchnia jest chropowata. Potem podkład pod kalki a w międzyczasie malowanie detali podwozia i komory uzbrojenia.

1.

2.

3.

4.

Trzeba pomyśleć o jakimś obiektywie do makro
    Ostatnio edytowany przez hamster; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Jacek Waszczuk
    odpowiedział(a)
    Jak wszystko wyjdzie jak wnęki szykuje się świetny model

Zostaw komentarz:

• hamster
    odpowiedział(a)
    Trochę ostatnio podziałałem. Jest pomalowany kolorem bazowym plus wnęki. Malowanie górnej powierzchni skrzydeł wyszło słabo. Powłoka jest chropowata i nie wiem, gdzie zrobiłem błąd. Spróbuję ją wyszlifować. Miałem robić po raz pierwszy preshading, ale jakoś mi nie szło, więc ostatecznie wyrównałem kolor.

1.

2.

3.

4.

5. Poprawiłem też wnęki po szpachlowaniu i szlifowaniu.

Zostaw komentarz:

• Gryniek
    odpowiedział(a)
    Dajesz! Ja chwilowo szukam figurek Lord of the Rings. Mniejszy warsztat, więcej miejsca .
    Pokażę jak rrozpocznę.

Zostaw komentarz:

• hamster
    odpowiedział(a)
    Psiknąłem Surfacera, żeby sprawdzić jakość szpachlowania. Wyszło parę rzeczy do poprawek, więc sporo żmudnego dłubania zanim będzie co pokazać na zdjęciach

Zostaw komentarz:

• hamster
    odpowiedział(a)
    Wróciłem do dłubania przy komorach podwozia i uzbrojenia. Poprzednio zrobione poprawki okazały się niedokładne, więc robię jeszcze raz.

Wiatrochron minimalnie nie zgrywa się z kadłubem. Poprawiam to płynną szpachlówką, trzeba nałożyć kilka warstw.

Zagadka nr... Co na tym zdjęciu jest nie tak z modelem ?

Owiewka będzie otwarta a czemu? O tym w następnym odcinku

Zostaw komentarz:

• Gryniek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez hamster Zobacz posta
    Tymczasem taka sytuacja

Albo fotel do podpiłowania od spodu albo owiewka otwarta.
    To pierwsze

Zostaw komentarz:

• Jacek Waszczuk
    odpowiedział(a)
    Dasz radę

Zostaw komentarz:

• hamster
    odpowiedział(a)
    Tymczasem taka sytuacja

Albo fotel do podpiłowania od spodu albo owiewka otwarta.

Zostaw komentarz:

• Gryniek
    odpowiedział(a)
    Idziesz na całość!

Zostaw komentarz:

• hamster
    odpowiedział(a)
    Zrobiłem fotel pilota:

Zostaw komentarz:

• Jacek Waszczuk
    odpowiedział(a)
    Już mi się wyświetlaną właściwe