Piknik Lotniczy w 49 Bazie w Pruszczu Gdańskim

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Piknik Lotniczy w 49 Bazie w Pruszczu Gdańskim

  W najbliższą sobotę 4 czerwca w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim zorganizowany zostanie Piknik Lotniczy połączony ze świętem Bazy

  Materiały z przed roku


  1


  2


  3


  4


  5  Zaproszenie ze strony bazy

  4 czerwca 2016 roku 49 Baza Lotnicza wraz ze Stowarzyszeniem 49 Miłośników Lotnictwa w Pruszczu Gdańskim zapraszają na piknik lotniczy połączony z obchodami święta 49 Bazy Lotniczej.

  Już po raz piąty 49 Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim obchodzić będzie swoje święto. Z tej okazji wraz ze Stowarzyszeniem 49 Miłośników Lotnictwa w Pruszczu Gdańskim organizuje piknik lotniczy, który odbędzie się 4 czerwca 2016 r. w godzinach 09:00 - 16:00 na terenie jednostki wojskowej przy ul. Powstańców Warszawy 28B w Pruszczu Gdańskim. Obchody zainauguruje Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska 49BLot. O godzinie 10.00 odbędzie się apel wojskowy wraz z uroczystą przysięgą żołnierzy II turnusu służby przygotowawczej zakończony musztrą paradną Wojskowej Orkiestry z Torunia. Bezpośrednio po nim, o godz. 11:30 rozpocznie się pierwszy blok dynamicznych pokazów statków powietrznych w powietrzu. Wśród nich zobaczymy pokaz pilotażu grupowego śmigłowców Mi-24, pokaz umiejętności sterowania szybowcem, 5 bezzałogowych modeli samolotów odrzutowych, akrobacje w powietrzu samolotu Extra 330 SC, pokaz indywidualny pilotażu śmigłowcem Mi-24 oraz skoki spadochronowe.

  Po pokazach w powietrzu, o godz. 12:30 przyjdzie czas na blok pokazów na ziemi zaprezentowany przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Więziennej. Po nich, od godz. 13:30 zobaczymy powtórkę godzinnego bloku dynamicznych pokazów w powietrzu.

  Centralnym punktem imprezy będzie scena, na której od godz. 14:30 wokalne umiejętności zaprezentuje zespół Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” oraz Młodzieżowy Chór Pruszcza Gdańskiego. Na koniec, ok. godz. 15:20 Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim przygotował teatrzyk dla dzieci.

  Nie zabraknie oczywiście wystawy statycznej. Tutaj oprócz śmigłowców Mi-2 w wersji ratowniczej, chemicznej i uzbrojonej, śmigłowców Mi-24 i W-3PL Głuszec, zobaczymy również sprzęt 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga cieszący się ogromnym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznego pikniku. Będą też samoloty i szybowce Aeroklubu Gdańskiego, a także wystawa samochodów klasycznych.

  Do udziału w naszym pikniku zapraszamy całe rodziny. Dla dzieci przygotowaliśmy plac zabaw z zamkami dmuchanymi, zjeżdżalniami, trampolinami eurobungee, kulami i innymi atrakcjami. Nie zapomnieliśmy o punktach gastronomicznych. Będzie można również spróbować nieodpłatnie żołnierskiej grochówki.

  Wszystkie atrakcje pikniku odbywać się będą w wyjątkowym rodzinnym klimacie. Warto do nas przyjść. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

  Ze szczegółami imprezy można zapoznać się na stronie internetowej 49 Bazy Lotniczej http://49blot.wp.mil.pl oraz wydarzenia na portalu społecznościowym facebook:
  https://www.facebook.com/events/169579023443764/

  WSTĘP NA IMPREZĘ JEST BEZPŁATNY.


  https://www.facebook.com/49BLot
  http://49blot.wp.mil.pl/pl/index.html

  Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
  Pozdrawiam
  Jacek

  Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

Pracuję...
X