Ryanair wraca do Modlina?

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Ryanair wraca do Modlina?

  Cytat: "Od rana alarmujecie nas mailowo, że z systemu rezerwacyjnego Ryanair zniknęły loty z Lotniska Chopina w Warszawie od 30 września włącznie. Dostajemy też sygnały, że niektórzy z Was, posiadający rezerwacje z Lotniska Chopina z irlandzkim przewoźnikiem na październik, mają już zmieniony port wylotu na Modlin.

  Do tego dokładamy informację, że jutro w Warszawie Ryanair planuje konferencję, której tematem będą: aktualne informacje dotyczące operacji lotniczych Ryanair w Warszawie.

  Całość sygnałów wskazuje bez wątpienia na jedno: Ryanair wraca do Modlina miesiąc wcześniej niż zapowiadał i już w październiku będzie operował z podwarszawskiego portu.

  Przypomnijmy, że aby nie ponieść istotnych konsekwencji, przewoźnik o zmianie portu musi powiadomić pasażerów nie później niż na dwa tygodnie przed podróżą. W takiej sytuacji zazwyczaj proponuje zwrot wydatków poniesionych na bilet lub akceptację nowej trasy. Być może w niektórych przypadkach uda się Wam uzyskać zgodę na zmianę trasy na zbliżoną do pierwotnie zarezerwowanej.

  Z dużą ciekawością oczekujemy jutrzejszej konferencji, a zwłaszcza informacji na temat kształtu siatki połączeń z Modlina i cen biletów. Można spodziewać się, że w najbliższych tygodniach mieszkańcy Mazowsza będą mieli sporo okazji, by tanio kupić bilety na jesienne i zimowe podróże"

  Na podstawie:
  http://www.fly4free.pl/juz-30-wrzesn...ca-do-modlina/
  Pozdrawiam
  Adam

 • #2
  już wrócił
  --
  Pozdrawiam
  Piotrek

  Komentarz


  • #3
   Zamieszczone przez slajdolot29 Zobacz posta
   już wrócił
   Już następnego dnia po informacji z flyforfree.pl, Ryanair podjął decyzję o powrocie.
   Slajdolot29, może rozbudujesz temat?
   Pozdrawiam
   Adam

   Komentarz


   • #4
    Przed południem 2 lub 3 Rjanki przybyły na EPMO
    --
    Pozdrawiam
    Piotrek

    Komentarz


    • #5
     Statystyki po pierwszym tygodniu

     "Prawie 30 tysięcy pasażerów obsłużyło w ciągu pierwszego tygodnia od ponownego uruchomienia podwarszawskie lotnisko w Modlinie - poinformował zespół prasowy portu. W tym czasie wykonano 214 startów i lądowań samolotów.

     Jak przekazał port, w ciągu pierwszych siedmiu dni działania, Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 29 tys. 33 pasażerów.

     "Najwięcej podróżnych lotnisko przyjęło w piątek, czwartego października. Tego dnia startowało i lądowało łącznie 5 tys. 114 podróżnych i odbyło się 36 operacji lotniczych" - czytamy w komunikacie.

     Z Lotniska w Modlinie pasażerowie mogą polecieć do 26 miast europejskich: Glasgow Prestwick, Bruksela Charleroi, Paryż Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Budapesztu, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Frankfurt Hahn, Dusseldorf Weeze, Dublin, Cork, Piza, Barcelona-El Prat, Bari, Marsylia, Trapani, Chania (Kreta), Palma.

     Od kwietnia 2014 r. będzie można polecieć do Alicante oraz do Salonik. A od 1 listopada br. pasażerowie będą mogli kupić bilety na rejsy do Gdańska oraz do Wrocławia. Loty na tych trasach rozpoczną się od marca 2014 r.

     Jak przekazano w komunikacie, w terminalu, w hali przylotów - tuż przy strefie odbioru bagażu - uruchomiono stoisko informacyjne, przy którym pasażerowie dowiedzą się, jak dojechać do Warszawy i okolic. Można tam kupić bilety na pociąg Kolei Mazowieckich i na ModlinBusa. W tej strefie znajdują się również informacje o rekomendowanych przez lotnisko taksówkach, które oczekują na podróżujących tuż przy wyjściu z terminalu.

     Na lotnisku działa system ILS pierwszej kategorii, czyli system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności. Jak zapowiadał na początku września prezes portu Piotr Okienczyc, W przyszłym roku na lotnisku ma działać system drugiej kategorii, dzięki któremu samoloty będą mogły lądować przy dużej mgle. Dzięki niemu samoloty nie będą musiały być przekierowywane na Okęcia, nawet jeśli nad Modlinem będzie mgła"

     http://logistyka.wnp.pl/modlin-obslu...246_1_0_0.html
     Pozdrawiam
     Adam

     Komentarz


     • #6
      Modlin-Shannon

      "Od 2 kwietnia z Lotniska Warszawa - Modlin pasażerowie będą mogli polecieć do Shannon w Irlandii, a od 3 kwietnia z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – informuje Ryanair. Rejsy będą odbywać się będą dwa razy w tygodniu: z lotniska Warszawa-Modlin w środy i niedziele, a z Krakowa - w czwartki i niedziele"

      http://logistyka.wnp.pl/bedzie-polac...685_1_0_0.html
      Pozdrawiam
      Adam

      Komentarz

      Pracuję...
      X