Wizz Air do Budapesztu wraca na Okęcie

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Wizz Air do Budapesztu wraca na Okęcie

  "Węgierska linia Wizz Air zacznie latać od 21 grudnia do Budapesztu z warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował w poniedziałek (10.12.2012) przewoźnik. Linia przenosi to połączenie z podwarszawskiego lotniska w Modlinie.

  Wizz Air z lotniska w Modlinie do Budapesztu latał cztery razy w tygodniu. Tyle samo będzie rejsów z Lotniska Chopina.

  "Zmiana na tej trasie jest następstwem wcześniejszych apeli przewoźnika do Lotniska Warszawa/Modlin, o wyeliminowanie utrudnień dla pasażerów, wynikających z braku systemu nawigacji ILS (Instrument Landing System). Przedstawiciele lotniska w Modlinie zobowiązali się do zainstalowania systemu ILS do października, jednak nadal nie jest on gotowy do użycia" - czytamy w komunikacie spółki.

  Linia podkreśliła, że z powodu "nieodpowiedniego zarządzania" Lotniska Warszawa/Modlin i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pasażerowie spotykają się z licznymi utrudnieniami - opóźnieniami, przekierowaniami lub całkowitym odwołaniem lotów (dotyczy to ponad 30 tys. pasażerów).

  "Tej zimy, koszty związane z odszkodowaniami lub zmianami terminu lotów, szacowane są na około 8 milionów złotych" - czytamy w komunikacie

  Linia podkreśla, że "chce utrzymać dobre relacje z lotniskiem", dlatego też przenosi tylko jedno połączenie na Lotnisko Chopina. Pozostałych 20 tras jest obsługiwanych przez flotę w Modlinie. Jednocześnie apeluje do Modlina o pokrycie kosztów za utrudnienia, które wynikają z braku poprawnie działającego systemu ILS.

  Wizz Air na trasie do Budapesztu lata cztery razy w tygodniu, Ryanair wykonuje rejsy na tym odcinku codziennie. A zatem decyzja Wizz Air o przeniesieniu połączenia nie wpłynie bardzo na naszych pasażerów, którzy będą chcieli z Modlina lecieć do Budapesztu" - powiedziała PAP Magdalena Bojarska z lotniska w Modlinie.

  Pytana o ILS powiedziała, że lotnisko kupiło sprzęt z własnych pieniędzy jeszcze przed otwarciem portu. "Czekamy na niezbędne pozwolenia, które umożliwią nam jego zainstalowanie. Wykonawca zapewnia nas, że nastąpi to z końcem tego roku. Następnie przez trzy miesiące ILS będzie testowany. W swej pierwszej podstawowej kategorii powinien funkcjonować wiosną przyszłego roku" - dodała Bojarska"

  http://logistyka.wnp.pl/wizz-air-wra...596_1_0_0.html
  Pozdrawiam
  Adam

 • #2
  ciekawe czy to się tak dzieje wszędzie czy tylko nasza specjalność

  niedawno okęcie było za drogie dle emirates, teraz landryna ewakuuje się z modlina

  hmm...
  moje lotnicze pstryki:
  www.waldemarkowalski.pl

  Komentarz


  • #3
   Zamieszczone przez kux Zobacz posta
   ...niedawno okęcie było za drogie dle emirates, teraz landryna ewakuuje się z modlina

   hmm...
   Bo Okęcie wprowadziło trzeciego dostawcę paliwa i w końcu zrobiła sie konkurencja. Petrolot już nie jest monopolistą.
   Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
   Album Spotter.pl
   www.gryniek.pl
   www.jetphotos.net

   Komentarz


   • #4
    Wizzairowi zależy na lotach do Budapesztu (dobrze można zarobić?) dlatego przenosi je na Okęcie, reszta lotów pozostaje w Modlinie.
    Pozdrawiam
    Adam

    Komentarz


    • #5
     na razie
     moje lotnicze pstryki:
     www.waldemarkowalski.pl

     Komentarz

     Pracuję...
     X