WARSZAWA MODLIN: Logo lotniska wybrane

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • #31
  Modlin testuje oświetlenie

  Na lotnisku Modlin trwają już ostatnie prace wykończeniowe. W terminalu pasażerskim prace wykonywane są przy instalacjach elektrycznych czy sanitarnych. Z kolei Polska Agencji Żeglugi Powietrznej testowała oświetlenie lotniska.
  Prace na drodze startowej są już na finiszu - informują przedstawiciele lotniska. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przeprowadziła także testy oświetlenia pasa startowego.
  Testy musiały być przeprowadzone przed kilkoma tygodniami, bo na zdjęciach widać jeszcze śnieg, ale lotnisko dopiero teraz umieściło je na swoim profilu.

  http://www.tvnwarszawa.pl/informacje...nie,38104.html
  Zdjęcia z budowy: http://www.modlinairport.pl/index/article/id/270/

  Komentarz


  • #32
   Ryanair kontra WizzAir. Z Modlina na 11 nowych trasach

   Przewoźnik rzuca wyzwanie WizzAirowi. Na początku listopada zamierza uruchomić kolejne połączenia z podwarszawskiego Modlina. Chce również zwiększyć częstotliwość na większości istniejących tras. Samoloty będą startować z podwarszawskiego lotniska w Modlinie.

   - Ogłaszamy 11 nowych połączeń z lotniska Warszawa Modlin do miast obsługiwanych przez Ryanaira w całej Europie. Dodatkowo chcemy zwiększyć częstotliwość lotów na 8 kierunkach, których uruchomienie ogłosiliśmy kilka miesięcy temu - mówi Michael Cawley, wiceprezes Ryanaira.

   Nowe trasy zostaną uruchomione na początku listopada. Sezon zimowy przewoźnik otworzy więc z 19 połączeniami do miast w całej Europie. W lutym największa tania linia lotnicza poinformowała, że będzie latać z Modlina do Brukseli, Budapesztu, Dublina, Londynu i Milanu, Oslo, Rzymu i Sztokholmu.

   - Nowe kierunki to m.in. Barcelona, Bolonia we Włoszech, East Midlands, Prestwick, Liverpool, Manchester w Wielkiej Brytanii, Eindhoven w Holandii i Dusseldorf w Niemczech - wymienia wiceprezes przewoźnika.

   Spółka zapowiada, że z LOT-em i WizzAirem chce konkurować przede wszystkim ceną. Najtańsze kierunki, czyli Manchester, Liverpool i Bolonia będą kosztować od 49 zł, a bilet do Paryża od 59 zł. Cena pozostałych będzie kształtować sie w okolicach od 100 zł w jedną stronę.

   Ryanair planuje obsługiwać w Modlinie 1,5 mln pasażerów rocznie. Z komunikatu spółki wynika, że otworzenie dodatkowych kierunków pozwoli na utrzymanie nawet 1,5 tys. miejsc pracy na podwarszawskim lotnisku.

   http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...nowych-trasach

   Komentarz


   • #33
    Najnowszy film z lotniska

    http://www.youtube.com/watch?v=dsECq...layer_embedded

    Komentarz


    • #34
     W Modlinie pucują drogę startową

     Na oddaną właśnie do użytku drogę startową w Modlinie wjechały potężne maszyny.
     Na razie nie chodzi jednak o samoloty, tylko o oczyszczarki. Jak prezentują w akcji? Można zobaczyć na zdjęciach, które przedstawiciele lotniska udostępnili na Facebooku.
     2,5-kilometrowa droga startowa niedawno dostała pozwolenie na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

     http://www.tvnwarszawa.pl/informacje...owa,48555.html

     Komentarz


     • #35
      Pierwszy odrzutowiec wylądował w Modlinie

      Bombardier Global Express wylądował na lotnisku w Modlinie. To pierwszy odrzutowiec, który przetestował nowy pas startowy. Samolot został przywitany przez straż pożarną.
      - Po raz pierwszy w Modlinie po modernizacji pasa startowego wylądował samolot odrzutowy – mówi Magdalena Bojarska z Lotniska Warszawa / Modlin.

      Odrzutowiec został przywitany honorowym "salutem wodnym" w wykonaniu wozów Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

      Samolot należy do znanego polskiego biznesmena, który chciał przetestować nawierzchnie lotniska. Do tej pory z wyremontowanego pasa korzystały tylko awionetki. Duże samoloty lądowały ostatnio w Modlinie, gdy działało tam lotnisko wojskowe.

      http://www.tvnwarszawa.pl/informacje...nie,49464.html

      Komentarz


      • #36
       Przyleć i zwiedź lotnisko Warszawa/Modlin

       Wielkimi krokami zbliża się oficjalny termin pojawienia się na mapie naszego kraju kolejnego lotniska komunikacyjnego, które już prawie gotowe czeka na oficjalne otwarcie w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim. Obiekt ten jest bardzo dobrze znany i lubiany przez setki pilotów, którzy często właśnie na nim przez ostatnie lata doskonalili swoje umiejętności pilotażowe bądź, ze względu na atrakcyjne położenie, po prostu traktowali go, jako miejsce warte odwiedzenia.

       W połowie lipca z lotniska Warszawa-Modlin rozpoczną się pierwsze komercyjne operacje przewoźników nisko kosztowych, a już w sobotę 30 czerwca przed wszystkimi pilotami general aviation otwiera się niepowtarzalna okazja.

       W imieniu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, portal dlapilota.pl pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia i w pewnym sensie przetestowania lotniska statkiem genaral aviation. Tego jednego jedynego dnia będzie można przylecieć na EPMO w ramach stawki promocyjnej, która będzie wynosiła 10 zł. Opłata będzie uwzględniała lądowanie i parkowanie, a także w godzinach 12-16 możliwość zwiedzenia nowego terminala i wieży (o każdej pełnej godzinie).
       http://dlapilota.pl/formularze/wyjat...in-w-tym-wieze
       kubafonfara.blogspot.com

       Komentarz


       • #37
        Dzień otwarty na EPMO!

        kubafonfara.blogspot.com

        Komentarz


        • #38
         Test lotniska. Formularz zgłoszeniowy.

         http://testujemy.modlinairport.pl/
         Man nr 532. Pospieszcie się. To jedyna okazja zobaczyć lotnisko w tej konsystencji. Następna taka okazja ok. 2050 roku.
         Ostatnio edytowany przez tomir; [ARG:4 UNDEFINED].

         Komentarz


         • #39
          Rusza lotnisko

          http://modlinlotnisko.pl/
          To oczywiście nie jest strona oficjalna, bo ta zaspała.
          Ostatnio edytowany przez tomir; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz

          Pracuję...
          X