WizzAir na EPLB

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • WizzAir na EPLB

  14 września w Porcie Lotniczym Lublin oficjalnie została otwarta baza operacyjna Wizz Air. Od dziś samolot Airbus A320 węgierskich linii lotniczych będzie stacjonował w Lublinie. Dzięki temu na mapie połączeń lubelskiego lotniska pojawią się kolejne destynacje: Doncaster Sheffield, Bruksela (Charleroi) oraz Glasgow.

  O 7:10 z Portu Lotniczego Lublin odleciał pierwszy samolot na trasie Lublin - Bruksela (Charleroi). Stanowiska check-in zostały oficjalnie otwarte przez: Daniela De Carvalho, rzecznika prasowego Wizz Air; Sławomira Sosnowskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego; Krzysztofa Wójtowicza, Prezesa Portu Lotniczego Lublin oraz Krzysztofa Hetmana, Posła do Parlamentu Europejskiego.

  - To bardzo ważny dzień dla Portu Lotniczego Lublin. Utworzenie bazy operacyjnej potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał naszego lotniska i obdarzają nas dużym zaufaniem. Cieszę się, że siatka połączeń Portu Lotniczego Lublin powiększyła się o kolejne kierunki, dzięki czemu okno na świat otwiera się szerzej, dając nowe możliwości mieszkańcom naszego regionu– mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

  Aby uczcić otwarcie bazy, podróżni, którzy za pośrednictwem linii lotniczych Wizz Air o 17:45 odlecieli do Londynu, otrzymali vouchery do zrealizowania w sklepie Aelia Duty Free. Czekał na nich również specjalnie przygotowany tort oraz lampka szampana.

  - Z ogromną przyjemnością otwieram bazę w Lublinie, szóstą z kolei bazę w Polsce. Jednocześnie powiększamy obszar nowych destynacji. Już za moment pasażerowie Wizz Air będą mogli skorzystać z sześciu połączeń z Lublina. Stworzenie bazy w tym regionie gwarantuje nowe możliwości dla jego mieszkańców oraz zwiększa ilość miejsc pracy - mówi Diederik Pen, dyrektor ds. operacyjnych Wizz Air.

  Kolejne nowe połączenia Wizz Air z Lublina zostaną uruchomione już w najbliższych dniach. 15 września odbędzie się inauguracyjny lot do Doncaster Sheffield. Dzień później z Lublina odleci pierwszy samolot do Glasgow.

  http://www.airport.lublin.pl/lotnisk...-lublinie.html
  https://www.youtube.com/watch?v=UBVIo2UjU2A
  Pozdrawiam
  Adam

 • #2
  Tu zamieściłem fotorelację z tego wydarzenia: http://www.forum.spotter.pl/forum/lo...izzair-na-eplb

  Komentarz

  Pracuję...
  X