Ziemne obrazy wysiane z roślin

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Ziemne obrazy wysiane z roślin

  "Już za miesiąc pasażerowie samolotów operujących z Portu Lotniczego Lublin będą mogli z okien samolotu podziwiać niezwykłe zjawisko – landarty, czyli wielkie ziemne obrazy wysiane z roślin. Wysieje je i zaora artysta plastyk Jarosław Koziara.

  Idea jest niespotykana, żadne inne lotnisko nie gwarantuje bowiem pasażerom takich wrażeń.

  Landarty to wielkie ziemne obrazy wysiane z roślin lub wyryte w formie rowów. Efekt artystyczny widoczny jest z góry. Jarosław Koziera zajmuje się tym od ponad dziesięciu lat, tworząc landarty na łące w Janowcu. Przedstawiały one jak dotąd węże, rybę i ptaka skupione wokół źródła, czy też symbole solarne jak słońce, księżyc czy gwiazdę. Obraz, który zostanie wysiany na lotnisku w Świdniku ma się kojarzyć z Lubelszczyzną. Wysiew potrwa 2-3 tygodnie.

  Wiadomo już, że landarty powstaną poza samym lotniskiem, na terenie dawnego lądowiska trawiastego. Zapadła też decyzja o kształcie prac Koziary – będą to słońce, księżyc i gwiazdy. - Niebo na ziemi, widziane z nieba – wyjaśnia w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” artysta. Nie wiadomo jeszcze jakimi konkretnie roślinami „zasiane” zostaną obrazy. Wiadomo jedynie, że do wykorzystania możliwe będą wyłącznie trawy, ze względu na obszar Natura 2000 i ochronę susła perełkowatego. Będą one też różnorodne kolorystycznie"

  http://www.rynekinfrastruktury.pl/ar...-lotnisku.html

  Więcej http://wyborcza.pl/51,75248,15830907.html?i=0
  Pozdrawiam
  Adam
Pracuję...
X