Lotniczy ośrodek dla Politechniki w Oleśnicy

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

 • Lotniczy ośrodek dla Politechniki w Oleśnicy

  List intencyjny w sprawie budowy Lotniczego Ośrodka badawczo - rozwojowego Politechniki Wrocławskiej podpisany. Placówka ma powstać w Oleśnicy na terenie należącym do Agencji Mienia Wojskowego.

  Projekt zakłada, że na lotnisku prowadzone będą m.in. badania nad dronami oraz rozwiązaniami dla przemysłu samochodowego i kolejowego w zakresie nowych rozwiązań napędów, zawieszeń i nadwozi. W sumie w ośrodku badawczym ma działać osiem laboratoriów.

  Umowę o współpracy parafowali rektor uczelni, szefowa agencji i wicepremier mister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Wojsko potrzebuje nowych technologii więc taki ośrodek to przyszłość w którą warto inwestować mówił we Wrocławiu minister Siemoniak.

  Działka o powierzchni 340 hektarów ma być sprzedana Politechnice po preferencyjnej cenie. Teren nie został jeszcze wyceniony, ale wartość ziemi o tej powierzchni, w tej okolicy jest szacowana na 70-80 milionów złotych.


  Pomysł powołania ogólnouczelnianego centrum naukowo-badawczo-rozwojowego na terenie byłego lotniska w Oleśnicy sięga 2006 r. Początkowo brano pod uwagę lotnisko w podwrocławskim Szymanowie, jednak obiekt w Oleśnicy stwarza większe możliwości ze względu na lokalizację, infrastrukturę i utwardzony pas startowy. W planach jest również organizacja na lotnisku imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych.

  Więcej na: http://www.prw.pl/articles/view/4415...iki-w-Olesnicy
  Pozdrawiam
  Adam
Pracuję...
X