B 787 na EPWA i przyjezdni spotterzy

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• B 787 na EPWA i przyjezdni spotterzy

"Boeing 787 Dreamliner zachwycił spotterów, czyli ludzi pasjonujących się fotografowaniem samolotów. Przyjechali z różnych stron Polski i w czwartek od rana koczowali przy lotnisku Okęcie w Warszawie. Dawno nie było ich tak wielu.

Przyjechałem spod Zalesia Górnego, żeby zrobić zdjęcia Dreamlinera. Wydaje mi się, że jest to przełom. To pierwszy samolot z takim rozmiarem i z takim zasięgiem - powiedział spotter Bartosz Jonaszewski. - Najciekawsza w robieniu zdjęć samolotom, jest próba uchwycenia lotu. To jest trudne i bardzo satysfakcjonujące - dodał Jonaszewski, który spottingiem zajmuje się od około siedmiu lat.

Spotterzy czekali cierpliwie na przylot Dreamlinera na wzniesieniu przy trasie N-S, które nazywane jest "górką dla spotterów". Rano przy lotnisku temperatura wynosiła 4 stopnie Celsjusza, jednak zimno nie odstraszało obserwatorów. Czekanie umilali im pracownicy Polskich Linii Lotniczych LOT, którzy częstowali przybyłych kawą, herbatą i "Babeczkami o smaku Dreamlinera". Nie wiadomo, czy takie właśnie babeczki, będą serwowane na pokładzie maszyny.

W końcu, przed godziną 11, samolot nadleciał i fotografowanie się rozpoczęło.

Przyjechałem z Gdańska, ale naprawdę było warto. To jest najnowocześniejszy samolot na świecie. Dzisiejszy przylot Boeinga 787, jest jednym z większych wydarzeń dla spotterów. W najbliższym czasie LOT nie będzie dołączał do swojej floty tak nowoczesnego i drogiego sprzętu. W porównaniu z Boeningiem 767, który do tej pory latał w tych liniach, to jest ogromna różnica. Tak, jakby się przesiąść z Malucha do Mercedesa - powiedział spotter Krzysztof Moniński.

Warto było przyjść i zrobić zdjęcia Dreamlinera. Jest nieco większy od naszych Boeningów 767. Ma większe okna. Bardzo cicho lądował, więc silniki muszą być naprawdę dobre - dodał Rafał Chejga"

http://podroze.dziennik.pl/aktualnos...tml#komentarze

Ps. Może nie tyle chodzi o sam artykuł co o komentarze pod tekstem. Według mnie żenujące.
    Pozdrawiam
    Adam

Szkoda gadać, nie każdy to zrozumie
    niestety...
    Moje A-P

Komentarz

Obojętnie czego by temat artykułu dotyczył, taki poziom komentarzy dominuje. To chyba taki nowy sport narodowy - hating i trolling. Pozostaje ignorować bo można stracić wiarę w ludzi
      ...live to fly, fly to live, do or die...

Komentarz

Komentarze komentarzami....kto był z Was na Paluchu?

Jako osoba która nie miała daleko do Warszawy dziwiłem się wszystkim innym przyjezdnym, że nie zrobili tam dymu pod tą siatką. Po jaką cholere ludzie postawili tam swoje auta? Wiadomo było, że będzie sporo ludzi, że to jest wydarzenie i każdy będzie chciał uwiecznić 787-kę, ale nie. Trzeba było postawić auto tuż pod siatką na szerokośc lusterka a później mieć pretese, że ktoś lakier może zarysować. Totalny brak myślenia, zero organizacji tylko mięso najważniejsze. Przy przyziemieniu już nie było mowy o normalnym zdjęciu spod siatki, każdy się rozpychał, bo miejsca nie było.....Sam miałem sytuację, szykując się do zdjęcia jak spod mojej pachy wyrasta jakaś kobieta która chciała być bliżej...

Moim zdaniem te samochody pchające się pod samą siatkę zepsuły wszystko.....

Komentarz

Zamieszczone przez meteo_expert Zobacz posta
          Komentarze komentarzami....kto był z Was na Paluchu?

Jako osoba która nie miała daleko do Warszawy dziwiłem się wszystkim innym przyjezdnym, że nie zrobili tam dymu pod tą siatką. Po jaką cholere ludzie postawili tam swoje auta? Wiadomo było, że będzie sporo ludzi, że to jest wydarzenie i każdy będzie chciał uwiecznić 787-kę, ale nie. Trzeba było postawić auto tuż pod siatką na szerokośc lusterka a później mieć pretese, że ktoś lakier może zarysować. Totalny brak myślenia, zero organizacji tylko mięso najważniejsze. Przy przyziemieniu już nie było mowy o normalnym zdjęciu spod siatki, każdy się rozpychał, bo miejsca nie było.....Sam miałem sytuację, szykując się do zdjęcia jak spod mojej pachy wyrasta jakaś kobieta która chciała być bliżej...

Moim zdaniem te samochody pchające się pod samą siatkę zepsuły wszystko.....
          Na Paluchu znalazł się pomysłowy Dobromir i podjechał wozem terenowym pod samą siatkę, stanął wzdłuż siatki (gdzie zmieściło by się min. 5-6 osób) wszedł sobie na dach i widok miał jak talala.

Jeden facet zwrócił uwagę drugiemu, który swoją eLką, albo inną canonowską lufą wepchnął się na niego i prawie położył mu obiektyw na ramieniu. To że człowiek z cyfrówką to nie należy mu się miejsce? Kto miał głowę na karku to przyjechał wcześniej, postawił samochód przy działkach i zajął sobie dogodne miejsce.

Komentarz

Ten w terenówce to jeszcze....A tych dwóch co podjechało pod samą siatkę

Masakra

Komentarz

Co do nazwy tematu. Wydaje mi się, że to właśnie samochody spotterów z na warszawskich blachach stały pod siatką...

Komentarz

Zamieszczone przez Orlik_ Zobacz posta
                Co do nazwy tematu. Wydaje mi się, że to właśnie samochody spotterów z na warszawskich blachach stały pod siatką...
                Różnie bywa, ale z tego co widziałem po zdjęciach to by się zgadzało, srebrny Golf na WF?
                lwisniewski.pl

JETPHOTOS

Komentarz

Widzę, że nie tylko mnie zdenerwowali właściciele samochodów, które stały na Paluchu
                  kubafonfara.blogspot.com

Komentarz

Zamieszczone przez Orlik_ Zobacz posta
                    Na Paluchu znalazł się pomysłowy Dobromir i podjechał wozem terenowym pod samą siatkę, stanął wzdłuż siatki (gdzie zmieściło by się min. 5-6 osób) wszedł sobie na dach i widok miał jak talala.

Jeden facet zwrócił uwagę drugiemu, który swoją eLką, albo inną canonowską lufą wepchnął się na niego i prawie położył mu obiektyw na ramieniu. To że człowiek z cyfrówką to nie należy mu się miejsce? Kto miał głowę na karku to przyjechał wcześniej, postawił samochód przy działkach i zajął sobie dogodne miejsce.
                    Panie Pomysłowy Dobromirze, otóż to ja stałem pod samą siatką i - wraz z dwiema jeszcze osobami stałem na dachu swojego, specjalnie przygotowanego do tego celu samochodu. I zapewniam Cię, że na drugi raz uczynię tak samo. Ciekawi mnie natomiast podejście - z lekka malkontenckie. Nie przeszkadzało Ci czasem, że miałem zbyt długa lufę i że zbytnio rzucałem się z nią w oczy - a może i klułem innych co mieli gorsze szkła? Zawsze można powiedzieć, że w miejsce jednej dużej lufy zmieściło by się kilka mniejszych - no nie? Że też Polsce spotterzy mają takie problemy... Za granicą nie ma takich dziwnych faz i takich tematów, ale jak widać Polska to specyficzny kraj, gdzie zawsze komuś coś się nie podoba. Ja jednak wcale się tym nie przejmuję a nawet jest mi to na rękę, bo m.in. przez takie zarzuty staję się bardziej rozpoznawalny wśród ludzi Podać numery rejestracyjne samochodu?
                    Pozdrawiam.

Komentarz

Zamieszczone przez pawik77 Zobacz posta
                      a jednak wcale się tym nie przejmuję a nawet jest mi to na rękę, bo m.in. przez takie zarzuty staję się bardziej rozpoznawalny wśród ludzi
                      Cieszymy się razem z Tobą. A jak już będziesz bardzo rozpoznawalny, możesz sobie zrobić z Twoją długą lufą sesję fotograficzną w Fakcie.
                      Ostatnio edytowany przez bielu; [ARG:4 UNDEFINED].

moje AirPlane-Pictures.net

Komentarz

I zapewniam Cię, że na drugi raz uczynię tak samo..
                        A ja Ciebie zapewniam, że jak kiedyś my się spotkamy i przegniesz, to będziesz spod tej siatki wypieprzony i odjedziesz bez łaski. Zgodnie z prawem. A jak będziesz się stawiał to na bank zdjęć nie zrobisz. No chyba, że potrafisz to robić mając ręce za plecami...
                        Nie jesteś na tym świecie sam, inni też chcą pewne chwile uwiecznić. Jak zdrowego rozsądku brakuje i spotterskeij kultury a przeważa cwaniactwo to ja takim cwaniakom pokazuję gdzie jest ich miejsce.
                        Ostatnio edytowany przez Mariusz Małecki; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Miłośnik awiacji zafascynowany fotografią

Komentarz

Zamieszczone przez Mariusz Małecki Zobacz posta
                          A ja Ciebie zapewniam, że jak kiedyś my się spotkamy i przegniesz, to będziesz spod tej siatki wypieprzony i odjedziesz bez łaski. Zgodnie z prawem. A jak będziesz się stawiał to na bank zdjęć nie zrobisz. No chyba, że potrafisz to robić mając ręce za plecami...
                          Nie jesteś na tym świecie sam, inni też chcą pewne chwile uwiecznić. Jak zdrowego rozsądku brakuje i spotterskeij kultury a przeważa cwaniactwo to ja takim cwaniakom pokazuję gdzie jest ich miejsce.
                          Polacy i ich super jadzik. Twoj tekst jest pelen tej pseudo kultury. A kim Ty jestes zeby mnie straszyc co? Rece z tylu? Nie przeginasz Kolego przypadkiem?

Komentarz

Twoj tekst jest pelen tej pseudo kultury.
                            Za to Twój jest zbiorem złotych myśli i i dobrych przykładów.

moje AirPlane-Pictures.net

Komentarz

Zamieszczone przez bielu Zobacz posta
                              Cieszymy się razem z Tobą. A jak już będziesz bardzo rozpoznawalny, możesz sobie zrobić z Twoją długą lufą sesję fotograficzną w Fakcie.
                              Byc moze sobie zrobie. Natomiast nie zamierzam sie kajac za to, ze (jak wielu i to ma miejsce dosc czesto) stalem w takim a nie innym miejscu. Czy Wy z tymi zarzutami jestescie normalni? To, ze ktos sie wybral bez drabiny to znaczy ze mialem potem zalobe zrobic i stac iles metrow z tylu, zeby przypadkiem nie byc widoczny? Wezcie sie ogarnijcie i rozejrzyjcie po fotach ile bylo osob i kto gdzie stal. A jak to niebwystarcza to trzeba bylo nie teraz bawic sie w obroncow ucisnionych tylko stac i kierowac ruchem albo ustawiac ludzi. Po za tym pieprzeniem w bambus jest to, ze nie bylo przez samochody miejsca. Znaczy,ze bez tych samochodow to ludziska wchodzili by sobie na barana czy jak? A moze trzeba miec pretensje do Portu, ze plot przesuneli - co? A moze do pogody, ze nie dopisala. Moj samochod przyjechal ani to pierwszy ani ostatni wiec bardzo przepraszam, ale nieuzasadnione sa te jadowite gadki. A jak Kolega z jednego z postow bedzie pisal w takim tonie (co najmniej jakbym mial sie od teraz zaczac bac) to byc moze ja tez zejde na inny, ale bardziej oficjalny. Sa takie instytucje, ktore zajmuja sie takimi sprawami.

Aha i gratuluje nazwy tego watku - "sciana placzu" Mysle, ze powinien byc to glowny watek na Polskich forach Z tym to ktos trafil nawet nie w 10 tke ale w duza setke
                              Ostatnio edytowany przez pawik77; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                              X