Prośba o usunięcie konta

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Prośba o usunięcie konta

Witam. Już któryś raz z kolei piszę do modów/adminów czy mogą usunąć moje konto z forum ale niestety prywatnie nikt mi nie odpisuje. Prosiłabym o pilne skasowanie. Powód: osobiste.
    Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas na forum, za dużo ciekawych odpowiedzi i informacji. Pozdrawiam

Rozumiem że ktoś lub coś spowodowało prośbę o podobnej treści i decyzja jest nie odwołalna?

Niestety nie ma technicznych możliwości by wykasować istniejące konto z wszystkimi postami bez posypania się całości. Tak samo jak nie da się zbudować domku z kart i następnie powyciągać kart ze środka
    Pozdrawiam
    Jacek

Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

Komentarz

Zablokowane.

Komentarz

Chyba niektórzy sie już ACTA przestraszyliżarcik.

Komentarz

Zamieszczone przez salad Zobacz posta
          Witam. Już któryś raz z kolei piszę do modów/adminów czy mogą usunąć moje konto z forum ale niestety prywatnie nikt mi nie odpisuje. Prosiłabym o pilne skasowanie. Powód: osobiste.
          Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas na forum, za dużo ciekawych odpowiedzi i informacji. Pozdrawiam
          Zamieszczone przez Jacek Waszczuk Zobacz posta
          Rozumiem że ktoś lub coś spowodowało prośbę o podobnej treści i decyzja jest nie odwołalna?
          Niestety nie ma technicznych możliwości by wykasować istniejące konto z wszystkimi postami bez posypania się całości. Tak samo jak nie da się zbudować domku z kart i następnie powyciągać kart ze środka
          Jacku,
          Członek tego Forum (i każdego innego forum iternetowego) powinien zachować prawa autorskie do swoich wpisów. Członek tego Forum powinien mieć stałe (nie wygasające) i absolutne prawo do zażądania usuniecia wszystkich Jego/Jej wpisów, jak też usunięcia wszystkich Jego/Jej osobistych danych z bazy danych Forum (profil "salad" jak tez wpisy są wciąż dostępne dla każdego gościa wizytującego Forum?!). Nie mogę zaakceptować (zrozumieć!?) Twojego stwierdzenia, że "nie ma technicznych możliwości by wykasować istniejące konto z wszystkimi postami". Proszę o komentarz....
          Ostatnio edytowany przez ANTEK; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez jackowlew Zobacz posta
            Zablokowane.
            Co to oznacza?
            Czy oznacza to, że Koleżanka "salad" nie może juz wiecej zalogować sie na Forum, zrobić publicznego wpisu na łamach Forum lub wysłać PM do administratora lub moderatora?!
            Nie sądzę, że takie "zablokowanie" jest wlaściwą odpowiedzią na żądanie Koleżanki "salad", aby Jej konto zostało usunięte.
            Ostatnio edytowany przez ANTEK; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez ANTEK Zobacz posta
              Jacku,
              Członek tego Forum (i każdego innego forum iternetowego) powinien zachować prawa autorskie do swoich wpisów. Członek tego Forum powinien mieć stałe (nie wygasające) i absolutne prawo do zażądania usuniecia wszystkich Jego/Jej wpisów, jak też usunięcia wszystkich Jego/Jej osobistych danych z bazy danych Forum (profil "salad" jak tez wpisy są wciąż dostępne dla każdego gościa wizytującego Forum?!). Nie mogę zaakceptować (zrozumieć!?) Twojego stwierdzenia, że "nie ma technicznych możliwości by wykasować istniejące konto z wszystkimi postami". Proszę o komentarz....

Chyba trochę nadinterpretujesz prawo, to tak jakby pisarz po paru latach stwierdził że jego powieść jest do ... i kazał ją wycować ze sprzedaży i w dodatku jeszcze zarządał zwrotu przez tych co kupili.

Marcin

Komentarz

Zamieszczone przez martin Zobacz posta
                Chyba trochę nadinterpretujesz prawo, to tak jakby pisarz po paru latach stwierdził że jego powieść jest do ... i kazał ją wycować ze sprzedaży i w dodatku jeszcze zarządał zwrotu przez tych co kupili.

Marcin
                Prawa autorskie, podobnie jak inne prawa własnościowe, mogą być sprzedane lub darowane konkretnym osobom/podmiotom na konkretych warunkach/ograniczeniach.
                Nie uważam, że użyty przez Ciebie przyklad jest trafna analogią.

Komentarz

Antek.
                  Sprawa wygląda następująco. Co to znaczy "usunięcie konta"? Ni mniej ni więcej polega to na zablokowaniu w tym wypadku użytkownika o nicku salad aby w przyszłości nie wypowiadał swoich opinii itd. na tym forum. Administrator forum dostał osobiście taka prośbę. Zgodnie z poleceniem użytkowniczka salad została zablokowana.
                  Dla zobrazowania napiszę na podstawie mojej prośby o usunięcie konta z forum l.net.pl. Poprosiłem o usunięcie mojego konta. Zostałem zablokowany z listy forumowiczów i wszystko. Ale dlaczego zablokowany? Otóż wpisy, które byłyby usunięte z forum naruszyłyby jego strukturę. Niektórzy forumowicze podają linki do wypowiedzi na forum. Te z kolei posiadają konkretny numer. Wyobraź sobie, że usuwamy moje posty. Robi się misz masz!
                  Salad może wchodzić na forum bez problemu. Nie może natomiast się zalogować już jako salad, a także nie może się logować na inny nick używając adresu e-mail z poprzedniej rejestracji.
                  I najważniejsze. Nie ma na forum czegoś takiego jak Polityka Prywatności . Wynika to z jego charakteru. Nie robi się tutaj zamówień sprzedażowych, nie płaci się w systemach pay pal itp., nie robi się analiz co lubią a czego nie lubią jeść użytkownicy, adresy IP nie są wykorzystywane do identyfikacji i gromadzenia danych demograficznych etc. etc.
                  Rejestracja odbywa się poprzez podanie Nicka i adresu email z weryfikacją obrazkową w celu uniknięcia różnych spiderów i botów. To zupełne minimum nie naruszające w niczym ustawy o ochronie danych osobowych.

Mam nadzieję, że pomogłem wyjaśnić co nieco.

EDIT: co do własności intelektualnej postów pisanych przez salad nie ulega wątpliwości, że należą do niej. Świadczą o niej bardziej lub mniej. Ale jest jeszcze jedna rzecz. Regulamin zgody na zarejestrowanie się na forum. Salad go zaakceptowała. Administratorzy więc mogą wykasowywać posty, zmieniać je, prosić użytkownika o właściwą postawę itd. To tak jak ze szkołą. Skończyłem podstawówkę 25 lat temu, a nadal moje świadectwa i dane tam są.
                  Ostatnio edytowany przez Gryniek; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Nie jestem artystą... robię zdjęcia.
                  Album Spotter.pl
                  www.gryniek.pl
                  www.jetphotos.net

Komentarz

Nie sądzę, że takie "zablokowanie" jest wlaściwą odpowiedzią na żądanie Koleżanki "salad", aby Jej konto zostało usunięte.
                    Krótko Koleżanka Salad powinna napisać że prośbe o skasowanie konta ponawiała 5 lub 6 razy i za każdym razem decydowała że zostanie.Dla mnie to nie problem kliknąc delete i po sprawie,skoro jest tego pewna na 100%.

Komentarz

Antek nie ma technicznych możliwości by wykasować konto i usunąć fizycznie przynależne do niego posty. Ja tego nie umiem i nie znam osoby która by potrafiła wykonac taką operację bez szkody dla całości forum. Mogę się zgodzić iż blokowanie nie jest najszczęśliwszym pomysłem ale usuwanie konta nie jest moim czy naszym widzimisię lecz rzeczywistością. Może kolejne wersje skryptu zezwolą na takie operacje. Teraz temat niewykonalny
                      Pozdrawiam
                      Jacek

Komentarz

Zamieszczone przez Jacek Waszczuk Zobacz posta
                        Antek nie ma technicznych możliwości by wykasować konto i usunąć fizycznie przynależne do niego posty. Ja tego nie umiem i nie znam osoby która by potrafiła wykonac taką operację bez szkody dla całości forum. Mogę się zgodzić iż blokowanie nie jest najszczęśliwszym pomysłem ale usuwanie konta nie jest moim czy naszym widzimisię lecz rzeczywistością. Może kolejne wersje skryptu zezwolą na takie operacje. Teraz temat niewykonalny
                        Zamieszczone przez jackowlew Zobacz posta
                        Krótko Koleżanka Salad powinna napisać że prośbe o skasowanie konta ponawiała 5 lub 6 razy i za każdym razem decydowała że zostanie.Dla mnie to nie problem kliknąc delete i po sprawie,skoro jest tego pewna na 100%.
                        ?!

Komentarz

Prawa autorskie, podobnie jak inne prawa własnościowe, mogą być sprzedane lub darowane konkretnym osobom/podmiotom na konkretych warunkach/ograniczeniach.
                          Nie uważam, że użyty przez Ciebie przyklad jest trafna analogią.

No zamiast książki, załóż że jest to gazeta - i masz pełną analogię.
                          tompac.pl - tompacowe fruwaje

Pożegnanie z fotografią. Pobierz wersję pdf. [20MB]

Komentarz

Jest to jeden ze sposobów na wyśmianie mnie poprzez zestawienie mojej wypowiedzi z wypowiedzą kogoś innego, bez choćby słowa komentarza. Przyjmuje do wiadomości Twój pogląd o mojej osobie i nie będę komentował, każdy a prawo myśleć o mnie co chce.

Odpowiem po raz ostatni nie ma możliwości by usunąć konto bez porypania się forum.

Temat poruszany był już kilkukrotnie przy kilku osobach za każdym razem z takim samym skutkiem. Nie dało się wtedy nie dało się i teraz.

Z mojej strony koniec wątku, skoro nie trafiło moje wytłumaczenie za pierwszym razem to jak sądzę powtarzanie po raz dziesiąty i tak nic nie zmieni?
                            Pozdrawiam
                            Jacek

Komentarz

Z jednej strony rozumiem prosby o usunięcie konta wraz ze wszystkimi wypowiedziami , ale z drugiej coś mi tu nie gra. Forum jest pewną formą dyskusji i wymiany poglądów, a jesli z kims dyskutuję to w momencie gdy już nie chcę prowadzic dalszej wymiany zdań mam żądac od mojego współdyskutanta aby wykasował ze swej pamięci wszystko co powiedziałem?
                              Rozmawiałem jednak kiedyś o tego typu problemach z gościem który ma znacznie większa wiedze informatyczna niż ja. Mówił że jedynym sensownym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przy każdym poście zastapienie nicka autora neutralnym znaczniem np "X" , albo "użytkownik usunięty" . Wymaga to jednak sporego nakładu pracy/czasu (uzaleznionego od ilości postów danego forumowicza), a na dodatek prawdopodobnie nie zawsze jest to możliwe - dlaczego nie wiem, bo nie jestem informatykiem
                              Podpowiadał tez że w regulaminie dobrze jest zawrzec punkt mówiący o takich sytuacjach.

Komentarz

Pracuję...
                              X