Zgierski szpital będzie wyposażony w lądowisko dla śmigłowców

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Zgierski szpital będzie wyposażony w lądowisko dla śmigłowców

- Nikt nas nie pytał o zdanie – mówią mieszkańcy bloków TBS przy ul. Parzęczewskiej.

Najwcześniej za pół roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu zostanie wyposażony w lądowisko, które będzie przyjmować śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dokładniej lotnisko ma być zlokalizowane w niedalekim sąsiedztwie Oddziału Psychiatrycznego. Inwestycja ma pochłonąć 1 mln 800 tys. zł.
    Pomysł nie przypadł go gustu wszystkim mieszkańcom bloków ul. Parzęczewskiej, po przeciwnej stronie ulicy.

- Mieszkam w TBS i nikt z nami tego nie omawiał, a teraz będziemy mieli za oknem lądowisko, dosłownie po drugiej stronie ulicy. Z tego co wiem LPR ma dostać od maja pozwolenie na loty w nocy więc będzie bardzo przyjemnie jak (helikopter - przypis.) będzie lądował o 2 w nocy przed oknami. Bosko - pisze nasz anonimowy czytelnik.

Powstanie lądowiska jest nieuniknione. Położenie niedaleko węzła autostradowego Łódź Północ pociąga za sobą konieczność zapewnienia sprawnego i szybkiego transportu poszkodowanych.

- Budowa lądowiska jest inwestycją celu publicznego. W trybie administracyjnym wydane zostały pozwolenia na jej realizację. Był czas za zgłaszanie zastrzeżeń. Nie otrzymaliśmy niepokojących sygnałów, nikt nie protestował – mówi Marek Kozłowski, zastępca dyrektora ds. technicznych WSS w Zgierzu. Zwraca przy tym uwagę, że śmigłowce pogotowia lądują i teraz, a budowa specjalistycznego lądowiska to ucywilizowanie tego co dzieje się do tej pory, a więc lądowania na polu obok szpitala.

Dane z lotniska dla śmigłowców-karetek znajdującego się na terenie szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi wskazują, że średnio dochodzi tam do 1,5 lądowania w ciągu doby. - Statystyki dla Zgierza na pewno nie będą wyższe, a podejrzewam że nawet niższe - mówi Marek Kozłowski. - Drugie Okęcie nam nie grozi - uspokaja.

- Tyle mieli miejsca za szpitalem to nie - musieli zrobić przy blokach – mówi o lokalizacji inwestycji nasz czytelnik. Zdaniem przedstawicieli szpitala, usytuowanie inwestycji we wskazanym miejscu umożliwi ominięcie dróg publicznych do transportu rannych, a przez to skróci jego czas i zwiększy bezpieczeństwo.

Nie zapominajmy, że Lotnicze Pogotowie Ratunkowe transportuje osoby w bezpośrednim stanie zagrożenia życia. Budowa lądowiska to zapewnienie im szansy na przeżycie.

Jednym słowem massakra

Mieszkam przy jednej z głównych ulicy mojego miasta i chyba poskarżę się na pogotowie i strażaków (policja niewiele jeździ), że i hałasują Jednak ludzie to debile Zresztą czy oni myślą, że ten śmiglak będzie tam co noc przylatywał? Debile Zmienią zdanie kiedy się poparzą i trzeba będzie ich do Siemianowic dowieść
    A tak trochę z innej beczki, niezłe są te koszty, za kawałek betonu i kilka żarówek
    Ostatnio edytowany przez bpon2; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Coraz częściej widać taką postawę ludzi chcę mieszkać blisko centrum lecz mieć spokój jak na dalekiej wsi ale tak się nie da.
      Ostatnio edytowany przez Jacek Waszczuk; [ARG:4 UNDEFINED].
      Pozdrawiam
      Jacek

Moje AIRPLANE-PICTURES.NET

Komentarz

Zawsze tak jest, a przecież smiglak może raz na miesiąc czasem ląduje...Nie rozumiem wogóle postawy. I znó w myśl zasady - jakby ktoś z naszej rodziny chorował to by wszyscy co się podpisali by nie lądował nie istnieli

Komentarz

Zamieszczone przez meteo_expert Zobacz posta
          Zawsze tak jest, a przecież smiglak może raz na miesiąc czasem ląduje...Nie rozumiem wogóle postawy. I znó w myśl zasady - jakby ktoś z naszej rodziny chorował to by wszyscy co się podpisali by nie lądował nie istnieli
          Dokładnie, ale mam nadzieję że ci ludzie zrozumieją to, że niepotrzebnie się spierają kiedy przedstawi im się właśnie taki przykłąd. Albo kiedy gazety napiszą, że helikopter kogoś uratował
          Tanie podróżowanie zawsze w cenie!

Komentarz

Z tego co wiem to śmiglak nadal ląduje przy placu gdzie stoi kościół gdyż NFZ nie podpisał umowy z SORem zgierskim. Zabrakło daszka przy podjeździe dla karetek. Chorzy jeździli do Łęczycy albo Łodzi, wiem też, że usunięto jedną załogę zespołu wyjazdowego. Dowiem się w niedługim czasie jak to teraz będzie z tym śmiglakiem w EZG

Komentarz

Lądowisko w Zgierzu wpisane do ewidencji ULC.

Komentarz

Zamieszczone przez Jacek Waszczuk Zobacz posta
                Coraz częściej widać taką postawę ludzi chcę mieszkać blisko centrum lecz mieć spokój na na dalekiej wsi ale tak się nie da.
                Święta racja. Na przykład Babice są największym polskim centrum przerzutu (lotniczego oczywiście) organów do transplantacji. I nie ma chyba drugiej tak plugawej społeczności, jak ta wokół Babic, żądającej likwidacji tego lotniska. Głupota, najskrajniejszy egoizm, prostactwo połączone z nuworyszostwem nie mają tutaj granic. Inaczej każdy by śpiewał, gdyby mu elpeerowski śmigłowiec uratował dziecko po przeszczepie. Ale to oczywiście nikogo nie obchodzi, bo to są zawsze problemy "innych", nie "moje". Ja jestem piękny, zdrowy i bogaty i nad moim domem ma być cisza.

Komentarz

Pracuję...
                X