Porady typu co kupić i za ile

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Pytanie do tych, ktrzy mieli styczność z 7d i d7100. Czy różnica w obrazku, w codziennej pracy, jest mocno widoczna? Jakie jest odwzorowanie przy makro, jaka jest ostrość? Czy usunięcie filtra dolnoprzepustowego naprawdę pozwala na osiąganie lepszej szczegółowości w zwykłych warunkach fotograficznych?
    DZIEŃ BEZ LOTNICTWA TO DZIEŃ STRACONY

Komentarz

• 7D? Jakość obrazka? Nie idź tą drogą...
      Miłośnik awiacji zafascynowany fotografią

Komentarz

• Mariusz, możesz napisać coś więcej? Jakieś własne doświadczenia?

Komentarz

• Własne doświadczenie? Miałem 7D i choć aparat bardzo zacny to jak przychodziło do oglądania zdjęć na kompie, szczególnie cropów, to włosy wyrywałem garściami. Inna sprawa, że posiadając też 5D miałem zbyt dobry punkt odniesienia.
          Matryca 7D jest zwyczajnie słaba. W tej chwili w formacie APS-C Nikon przewyższa jakościowo swoimi matrycami produkty Canona.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mariusz Małecki Zobacz posta
            Własne doświadczenie? Miałem 7D i choć aparat bardzo zacny to jak przychodziło do oglądania zdjęć na kompie, szczególnie cropów, to włosy wyrywałem garściami. Inna sprawa, że posiadając też 5D miałem zbyt dobry punkt odniesienia.
            Matryca 7D jest zwyczajnie słaba. W tej chwili w formacie APS-C Nikon przewyższa jakościowo swoimi matrycami produkty Canona.
            Nie zapominajmy że ta matryca ma pieć lat, oczywiście w porównaniu z FF wypada blado, dlatego w kiepskich warunkach wolę mieć do dyspozycji fatalny AF 6D .
            Matryca w 7D potrzebuje światła i dobrego szkła

Komentarz

• Remedlaw, matematyczne potwierdzenie tego co napisali koledzy
              http://www.dxomark.com/Cameras/Compa...___865_977_619
              Pozdrawiam
              Adam

Komentarz

• Gdyby nie mały bufor 7100 to... w zasadzie nie miałbym rozterek co do body w tej cenie...
                Może się ktoś podzieli doświadczeniami z pracy 7100 w fotografii dynamicznej?

Komentarz

• Mam pytanie co do tego symulatora obiektywów nikona.
                  http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/
                  50mm na fx jest dużo szerszy niż 35 na dx. A teoretycznie powinny chyba byc takie same?

Komentarz

• Zamieszczone przez ramedlaw Zobacz posta
                    Mam pytanie co do tego symulatora obiektywów nikona.
                    http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/
                    50mm na fx jest dużo szerszy niż 35 na dx. A teoretycznie powinny chyba byc takie same?
                    50 mm na fx daje kąt widzenia 46,40°, natomiast 35 mm na dx daje kąt 43,50°. Tylko że 35 mm na dx odpowiada 52,50 mm na fx a to już jest kąt widzenia ok. ~45,50° czyli mniej więcej wszystko się zgadza. Trzeba wziać pod uwagę że nie zawsze cała powierzchnia matrycy daje obraz. W przypadku D7100 jest tak:
                    "W Nikonie D7100 zastosowano matrycę typu CMOS o całkowitej liczbie 24.71 milionów pikseli i fizycznym rozmiarze 23.5×15.6 mm (format APS-C, Nikon DX). Efektywna liczba pikseli wynosi 24 miliony"
                    Pozdrawiam
                    Adam

Komentarz

• Dzięki Marauder

Komentarz

• Jakiś czas temu wyczytałem, że AF 7100 działa do przysłony f8, czy to znaczy, że na większej przysłonie musiałbym ostrzyć ręcznie?
                        Dla 7d to chyba było f5.6
                        Natomiast w d300 Af działa bodajże z każdą wartością przysłony...

Komentarz

• No to ramedlew musisz poczytać jeszcze raz. Sprawa AF przy minimum f8 to juz trochę legenda. W tym roku Canon dopuścił (oprogramowaniem w 7D mark II) użytkowanie AF przy zestawie najciemniejszym do f = 8 dla matrycy "crop". Wczesniej ta możliwość była tylko dla serii EOS-1D i 5D (matryce APS=H i Full-Frame)
                          Używałem przez rok Nikona D800 i on również miał tą mozliwość, podobnie jak jego następca D810.

Galeria lotnicza Marcin Szpak - airplane-pictures.net
                          Member of The International Society for Aviation Photography

sigpic

Komentarz

• Zamieszczone przez Szpak Zobacz posta
                            W tym roku Canon dopuścił (oprogramowaniem w 7D mark II) użytkowanie AF przy zestawie najciemniejszym do f = 8 dla matrycy "crop". Wczesniej ta możliwość była tylko dla serii EOS-1D i 5D (matryce APS=H i Full-Frame)

Z tym poczytaniem to obaj trochę musicie. Z tego co pamiętam to oprogramowanie dało pracę AF-u do minimum zestawowego f/8 dla starszego Canona 7D. 7DII ma to już chyba od początku. Z tym 5D to też nie jest tak, że ma je każde 5D. Ma tylko nowa wersja 5DIII (z nowszym oprogramowaniem), poprzednie tak nie potrafiły. Trzeba też pamiętać, że działa to cudo na centralnym czujniku AF-u. Na reszcie musi być szkło mające maksymalną dziurę przy minimum f/5.6.

Komentarz

• Byłem nieprecyzyjny - dzięki Mariusz
                              Galeria lotnicza Marcin Szpak - airplane-pictures.net
                              Member of The International Society for Aviation Photography

sigpic

Komentarz

• ok. dzięki
                                niestety muszę odłożyć zakup na jakiś czas, ale zagłębiam się dalej w teorię
                                Ostatnio edytowany przez ramedlaw; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X