Streaming w sieci.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
Nowe posty

• Streaming w sieci.

Czy ktoś miał do czynienia z tzw "livem"? noszę się już od dłuższego czasu z zamiarem odpalenia streamingu, mocno niestety kuleje tutaj moj laptop a konkretnie procesor.
    Metodą prób i błędów doszedłem do znośnej jakości.
    zastanawiam się teraz jak to będzie szło przez sieć mobilną :/

tak z grubsza wygląda to następująco,
    Kamera po mini HDMI(chyba typu c) do Karty, karta po USB 3.0 do laptopa.
    do karty dodane jest dedykowane oprogramowanie do streamingu.
    "Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny."

Wojtas a jak ma iść - firmy które transmitują różnego rodzaju impry najczęściej korzystają z GSM'a - zazwyczaj dwóch operatorów (jeden w zapasie) - jedynie co cię ogranicza to jakość połączenia (prędkość przesyłania danych od Ciebie do sieci). Jeżeli serwer streamingowy bedzie np youtube to nie ma problemu, gorzej jak byś chciał stawiać swój - to wtedy zaopatrz się w pokaźną rurę tak by inni mogli ciągnąć feed od ciebie.
    moje pstryk gallery.may.net.pl oraz A-P

Komentarz

napewno niebede odpalal nic u siebie, bede korzystal z YT. niedlugo potestuje.
      "Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny."

Komentarz

a i tak na marginesie - jak będziesz streamował przez lapka - wyłącz mikrofon w laptopie bo będziesz miał efekt echa ;-)
        moje pstryk gallery.may.net.pl oraz A-P

Komentarz

pokazy będą za doładowania czy paypal?
          moje lotnicze pstryki:
          www.waldemarkowalski.pl

Komentarz

Zamieszczone przez maymar Zobacz posta
            a i tak na marginesie - jak będziesz streamował przez lapka - wyłącz mikrofon w laptopie bo będziesz miał efekt echa ;-)
            narazie doszlem do momentu gdzie obraz idzie ale dzwiek strasznie rwie :/ why? na dedykowanym RECentarl, poprubuje jeszcze w OBS-ie ten ma sporo opcji do grzebania.

Komentarz

Zamieszczone przez kux Zobacz posta
              pokazy będą za doładowania czy paypal?
              Osobiscie i w naturze...

Komentarz

ale to godzi w całą ideę
                moje lotnicze pstryki:
                www.waldemarkowalski.pl

Komentarz

Bo dla sprawy trzeba się pświęcić bez względu na wszystko

a wracajac do tematu, pierwsza transmisja w jakosc 480p(lepszej niz zakladalem) wyszla dobrze, w okolcach Wrocławia, i Poznania i Warszawy zarowno na stacjonarnych i mobilnych netach smigalo elegancko. Olałem dedykowany program i zaczalem zabawe z OBS-em, oferuje on chyba niewyczerpalna ilosc mozliwosci, pogrzebalem troche w ilosci klatek kluczowych, i ustawieniach x264, do tego zmienilem profil enkodera na szybsz i tadam nawet z tak ubogim prockiem jak moj wycisnelem z niego 480p

moze niedlugo udam sie w teren zeby sprawdzic jak to pojdzie z internetem mobilnym, ale teraz puscilem uploadu 2Mbps a taki spokojnie powinien byc w zasiegu mojego LTE z playa.

Komentarz

Pracuję...
                  X